ÚvodObčanAktualityAktuality z městaMichala Dvořáka ve funkci člena Rady města Plzně vystřídá Petr Chvojka

Michala Dvořáka ve funkci člena Rady města Plzně vystřídá Petr Chvojka

Michal DvořákRezignaci na svou funkci uvolněného člena Rady města Plzně pro oblast podpory podnikání a sportu oznámil na dnešním zasedání Zastupitelstva města Plzně pan Michal Dvořák. Funkce se vzdává k dnešnímu dni, městským zastupitelem i nadále zůstává. V jeho funkci jej nahradí zastupitel Petr Chvojka ze stejného politického hnutí Občané patrioti. Petr Chvojka, jenž je manažerem FC Viktoria Plzeň, bude ve vedení města působit jako neuvolněný radní.

Petr Chvojka„Vzhledem k okolnostem a událostem, které se děly kolem mé osoby v posledních týdnech, bych chtěl rezignovat na svoji funkci, a to k dnešnímu dni. Práci jsem měl rád, pomáhal jsem plzeňským sportovcům napříč celým spektrem. Je to pro mě těžké, emotivní. Nechci ale, aby dění kolem mé osoby vrhalo jakýkoliv stín na vás, mé kolegy, kteří jste mě podpořili. Svědomí mám absolutně čisté, věřím tomu, že se očistím a prokáže se má nevina,“ řekl zastupitelům Michal Dvořák. Jeho rozhodnutí souvisí s obviněním kvůli čerpání dotací na rekonstrukci tělocvičny v Božkově.

„Měl jsem to štěstí, že jsem se stal členem této rady, členem tohoto týmu, který funguje jako dobře běžící stroj. Chtěl bych tímto popřát Petru Chvojkovi, aby se mu dařilo. Celý život se tělem i duší věnuje sportu a já věřím, že tu energii bude předávat nám Plzeňanům,“ uvedl po volbě nového člena Rady města Plzně primátor Martin Zrzavecký.

Primátor také poděkoval Michalu Dvořákovi. „Je to férový člověk, férový hráč, mám s jeho jménem spojeno číslo 52, s nímž hrál v Plzni dlouhá léta a budu na něj takto vzpomínat,“ řekl primátor. Za práci, kterou v oblasti sportu pro Plzeň ze své funkce odvedl, poděkovali Michalu Dvořákovi i další zastupitelé.

„Naváži na práci, kterou Michal Dvořák započal a která nebyla vůbec jednoduchá. Budu pokračovat ve snaze udělat ze sportu rovnoprávný obor,“ reagoval po svém zvolení Petr Chvojka.

Text: Eva Barborková


Zveřejněno: 20. 4. 2017, Martin Pecuch

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
6.6. - 10.6.2018
Folklorní festival
8.6. - 10.6.2018
Historický víkend
13.6. - 17.6.2018
Skupova Plzeň