ÚvodObčanAktualityAktuality z městaMalí strážníci dostali diplomy od primátora

Malí strážníci dostali diplomy od primátora

Fotografie: M. Fialová

Fotografie: M. Fialová

Absolventi kroužku Malý strážník obdrželi ve středu na plzeňské radnici od primátora Martina Zrzaveckého osvědčení o jeho úspěšném zakončení. Dětem poblahopřáli také Eva Tischlerová, ředitelka Střediska volného času Radovánek, a zástupce velitele městské policie Marek Šilhan.

Fotografie: M. Fialová

„Předpokládám, že vás kroužek bavil a snad se někdy v budoucnu z některých z vás stanou opravdoví strážníci městské policie,“ řekl dětem primátor Martin Zrzavecký. Poděkoval jejich rodičům za to, že svým potomkům umožnili tuto mimoškolní činnost navštěvovat. „Můj vděk patří i městské policii a Středisku volného času Radovánek za to, že kroužek Malý strážník společně už druhým rokem připravily,“ dodal.

Fotografie: M. Fialová

Děti se naučily nejen běžné policejní práci a vyšetřovacím metodám, ale také vypořádat se s rizikovými situacemi. Během školního roku se podívaly na základnu Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, hasičskou stanici v Plzni na Košutce, na velitelství Městské policie Plzeň. Hrály detektivní hry, naučily se základům trasologie, daktyloskopie, pracovaly s detektorem kovů.

Fotografie: M. Fialová

Zájmový kroužek připravila již druhým rokem Městská policie Plzeň ve spolupráci se Střediskem volného času Radovánek.

Text: Marie Fialová


Zveřejněno: 15. 6. 2017, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

2.12. - 23.12.2017
Adventní prohlídky
19.1. - 19.1.2018
Ples města Plzně