ÚvodObčanAktualityAktuality z městaLezecká stěna láká na Sportmanii, slaňování si vyzkoušel i primátor

Lezecká stěna láká na Sportmanii, slaňování si vyzkoušel i primátor

Fotografie ze zahájení

Fotografie: M. Pecuch

Slaňování osm metrů vysoké mobilní lezecké stěny na náměstí Republiky, která láká kolemjdoucí na srpnovou SPORTMANII, si ve čtvrtek 20. července vyzkoušel i plzeňský primátor Martin Zrzavecký a po něm jeho náměstek Pavel Kotas. Náměstkyně primátora Eva Herinková zvolila naopak lezení po stěně nahoru a radní Petr Chvojka ověřil svoji rovnováhu na slack-line. Promo show s názvem Zamiř výš – vylez až na vrchol upozorňuje na projekt Letní SPORTMANIE Plzeň 2017, která se uskuteční od 18. do 27. srpna  v prostoru amfiteátru a parku za OC Plzeň Plaza.

„Před rokem jsme zde zahajovali sportovní projekt Olympijský park 2016, který, ač jsme z toho měli zpočátku obavy, se nakonec ukázal jako jeden z nejlepších v České republice. Věřím, že i letní SPORTMANIE bude stejně úspěšným projektem, který přiláká dospělé i děti, obyvatele i návštěvníky Plzně ke sportování,“ uvedl primátor.

Fotografie ze zahájení

Na náměstí Republiky si mohou lidé každý den jako ochutnávku SPORTMANIE vyzkoušet až do 16. srpna lezení i slaňování na lezecké stěně, chůzi po slack-line, zdolávání různých překážek a další atrakce. Atrakce jsou k dispozici od 12 do 19 hodin.

Navíc bude od středy 26. července každý podvečer v 18h odsud startovat skupinový běh pod názvem Rozběháme Plzeň, do nějž se bude moci zapojit každý bez ohledu na věk a výkonnost. Podmínkou účasti je zakoupení běžeckého trička SPORTMANIE v hodnotě 100 korun, v němž závodníci poběží trasu vedenou centrem Plzně. Výtěžek z prodeje triček bude věnován Fakultní nemocnici Plzeň oddělení dětské onkologie. Projekt vyvrcholí ve středu 16. srpna, kdy vyběhne z náměstí Republiky štafeta v čele s olympijským medailistou Janem Řehulou do Sportovního parku v Pardubicích.

Fotografie ze zahájení

Letní SPORTMANIE Plzeň 2017 nabídne ve spolupráci s místními sportovními kluby v parku za řekou více než 55 sportovních aktivit. Návštěvníci si vyzkouší nejen jednotlivé sportovní disciplíny, ale připraveny jsou i výzvy v podobě tří závodů. Už nyní je možné se registrovat na Predator Run, jenž se uskuteční první otevírací den sportovní části, tedy v sobotu 19. srpna. Stejně tak je již otevřena registrace na Predator Challenge a Predator Junior. Registrace je možná na www.sport.plzen.eu. Od neděle 20. srpna si denně mohou děti ve věku od 4 do 15 let zkusit překážkovou trasu zcela zdarma, registrace bude probíhat až na místě.

Slavnostní zahájení projektu Letní SPORTMANIE Plzeň 2017 se uskuteční v pátek 18. srpna v 19 hodin. Program bude postaven na ukázkách adrenalinových aktivit, návštěvníky čeká sportovněji zaměřená show zakončená koncertem populární hudební skupiny. Součástí desetidenního programu budou také besedy se známými sportovci, přednášky a autogramiády. Nedílnou součástí akce se stanou, stejně jako v loňském roce, hojně navštěvovaná ranní cvičení pro veřejnost.

Text: Marie Fialová


Fotogalerie

Přílohy

Program Amfiteátr Stage(pdf, 530,54 kB)
Program přednášek(pdf, 543,93 kB)
Průvodce(pdf, 1,09 MB)

Zveřejněno: 20. 7. 2017, Martin Pecuch

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
30.6. - 25.7.2018
Divadelní léto
16.7. - 2.9.2018
Živá ulice
18.8. - 26.8.2018
Sportmanie Plzeň