ÚvodObčanAktualityAktuality z městaKurzy, kroužky, tábory a další vzdělávání budou nově jen pod hlavičkou Centra robotiky

Kurzy, kroužky, tábory a další vzdělávání budou nově jen pod hlavičkou Centra robotiky

Ilustrační obrázek

Dům digitálních dovedností v Plzni je místo, které je tu převážně pro děti, pedagogy a seniory více než tři roky. Tento název je dnes již minulostí. Na poskytovaných službách směrem k veřejnosti se ale nic nemění. Veškeré služby, které dům poskytoval, tu budou i nadále, pouze pod hlavičkou Centra robotiky. Změny se tedy týkají pouze názvu, grafiky a webových stránek.

Nyní má Centrum robotiky dvě adresy, Dominikánská 9 a Cukrovarská 23, Plzeň. Kurzy pro dospělé budou stále směřovány do Centra robotiky v Dominikánské ulici, kde dále budou probíhat i veškeré platby za poskytované služby stejně tak jako tomu bylo doposud. Většina kroužků se uskuteční v  Cukrovarské ulici, pro školní rok 2017/2018 má centrum připraveno více než 30 kroužků. Již nyní je možné se prostřednictvím webových stránek přihlašovat na kurzy i kroužky, které poběží od září 2017. V případě dotazů je možné kontaktovat recepci Centra robotiky na telefonních číslech 378 035 536 nebo 378 035 534.

Se změnou vznikly i nové webové stránky. Původní stránky dddplzen.eu přestaly existovat. Zájemci odtud budou automaticky přesměrováni na nový web s adresou www.centrumrobotiky.eu. Dotazy veřejnosti budou nyní zodpovězeny na nové emailové adrese centrumrobotiky@plzen.eu.

Centrum robotiky je moderní volnočasové centrum zaměřené na vzdělávání v oblasti ICT a digitálních technologií. Nabízí volnočasové kroužky a aktivity pro děti, kurzy pro dospělé i seniory, vzdělávací semináře pro pedagogy, programy pro třídy základních a mateřských plzeňských škol a spoustu dalšího. Mateřskou organizací centra je Správa informačních technologií města Plzně, příspěvková organizace, která je zřizovaná městem Plzeň. Právě snaha města o využívání moderních technologií s cílem zlepšit kvalitu života, je jedním z důvodů vzniku Centra robotiky jako úseku vzdělávání. Druhým důvodem je potřeba technicky vzdělaných pracovníků a s tím související koncept komplexní podpory polytechnického vzdělávání na všech jeho stupních již od mateřských škol.

Podporu vzdělávání realizuje Centrum robotiky na několika úrovních. Kromě zmiňovaných vzdělávacích aktivit pro veřejnost i pedagogy je to materiální zajištění základních škol. Ty centrum vybavuje roboty nebo experimentálními sadami pro badatelsky orientovanou výuku přírodních věd. K vybavení pro školy poskytuje centrum metodickou podporu učitelům, asistovanou výuku a další vzdělávání pedagogických pracovníků.


Zveřejněno: 14. 7. 2017, Martin Pecuch

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
6.6. - 10.6.2018
Folklorní festival
8.6. - 10.6.2018
Historický víkend
13.6. - 17.6.2018
Skupova Plzeň