ÚvodObčanAktualityAktuality z městaJaké akce nabídne druhý lednový víkend v Plzni

Jaké akce nabídne druhý lednový víkend v Plzni

Mlýnská strouha v Plzni láká k procházkám za každého počasí

Foto: Petr Ježek

Lednové týdny ubíhají a máme tu další víkend. Pokud se rozhodnete jej strávit v Plzni, máme pro vás několik tipů na to, kam se vydat za zábavou.

  • Víkend v Měšťanské besedě: je libo kino nebo divadlo?

Měšťanská beseda je budova v centru města, která se pyšní nejen secesní architekturou, ale zejména bohatým kulturním programem. Kino Beseda pravidelně zve na zajímavé snímky, tentokrát to budou tři filmy – v pátek od 18 hodin Borg/McEnroe z tenisového prostředí, v sobotu animovaný Ferdinand pro děti a v neděli dokument BBC Earth: Den na zázračné planetě. Víkendová promítání začínají vždy ve 14:30. Do Měšťanské besedy můžete v neděli vyrazit také za divadelními zážitky. Představení Caveman od 18 hodin je již téměř vyprodané, těšit se na něj však můžete ještě v únoru a březnu. Pro děti bude v neděli na programu pohádka Princezna se zlatou hvězdou na čele, od 14:30 a 16 hodin, a těšit se můžete i na představení Shylock s Milanem Kňažkem, v neděli od 19 hodin. Vstupenky na všechny akce v Měšťanské besedě seženete online nebo na místě.

  • Divadlo J. K. Tyla na téma sociální sítě

V pátek 12. ledna uvede Divadlo J. K. Tyla na Malé scéně představení Viral, autorskou inscenaci, která hledá hranice intimity a samoty v současném světě. Máte ve své blízkosti puberťáka, který stále visí na Facebooku nebo naopak vy sami chcete tento svět trochu pochopit a zábavnou formou do něj proniknout? Vyrazte na Viral, v pátek od 19 hodin na Malé scéně DJKT. Vstupenky na představení seženete online.

  • Víkendová nabídka plzeňských klubů

Máte-li chuť vyrazit do klubu, v pátek 12. ledna vás Divadlo pod lampou zve na koncert symfo-metalového tělesa ANGUS DEI. Tito pionýři žánru symphonic doom metalu budou vystupovat po dlouhých sedmnácti letech. Vystoupí společně se sborem – vokálním kvartetem Tutty Voči, který se také zhostí role předkapely. Koncert začne ve 21 hodin. V sobotu pak můžete vyrazit do Buena Vista Clubu na soulovou party s DJs Flirtem a Zvonáčem. Čeká vás akce Best of Soul Train, tedy to nejlepší z žánrů soulu, R&B, hip-hopu a jazz music, kterým se věnoval stejnojmenný americký TV pořad Soul Train. Nezapomeňte ani na zvonáče a tematický styling, v průběhu večera bude vyhlášen i nejlepší kostým. Akce začíná ve 21 hodin.

  • Komentovaná prohlídka výstavy Pistole, pušky a samopaly

Západočeské muzeum v Plzni pořádá v neděli 14. ledna komentovanou prohlídku výstavy Pistole, pušky a samopaly československých zbrojovek v letech 1918 – 1968. Prohlídka začne ve 14 hodin a výstavou vás provede její kurátor Bohumil Diviš. Výstava je zaměřena na způsoby výroby ručních palných zbraní a na jejich konkrétní příklady přijaté do výzbroje jednotlivých ozbrojených sborů Československa. Výstava bude v Západočeském muzeu umístěna už jen pár týdnů, do 28. ledna.

  • Za pár hodin truhlářem: kurz práce se dřevem v DEPO2015

DEPO2015 tento víkend zve všechny nadšence do kutění a renovací na svůj kurz práce se dřevem pro začátečníky. Kurz probíhá v zimním období vždy druhou sobotu v měsíci od 10 do 16 hodin v prostorách Makerspace a naučíte se na něm základní postupy využitelné při renovaci nábytku, stavbě dřevěného přístřešku nebo práci s paletami. Cena tohoto kurzu je 1250 korun a zaregistrovat se můžete na webu DEPO2015.

  • Lekce swingu a tančírna

Po sobotním kurzu práce se dřevem si i ta největší dřeva můžou do DEPO2015 přijít zatančit. V neděli 14. ledna se tam totiž koná hodinová lekce swingu s lektory Markétou Čekanovou a Jiřím Bránským. Lekce tance začne v 17 hodin a postupně na ni naváže večerní tančírna, která potrvá cca do 21 hodin. Vstupné na akci činí 150 korun a bude se vybírat na místě.

Text: Alena Fialová, Plzeň - Turismus


 

Zveřejněno: 11. 1. 2018, Martin Pecuch

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
1.12. - 23.12.2018
Adventní prohlídky