ÚvodObčanAktualityAktuality z městaJak si v Plzni užít druhý srpnový víkend

Jak si v Plzni užít druhý srpnový víkend

Kostelík u sv. Jiří v Plzni

Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz

Podle předpovědi to vypadá, že nás čeká malinko chladnější víkend, což vám v případě, že se rozhodnete strávit jej v Plzni, vadit nebude. Už v pátek začíná festival Živá ulice, který nabídne pestrý program plný koncertů a dalších zážitků. V pátek odstartuje netradičním průvodem historickým centrem také mezinárodní dixielandový festival. Co dalšího vás v Plzni čeká?

  • Živá ulice

Už v pátek zahájí Živou ulici v Proluce vernisáž výstavy Barva na ulici. První festivalový víkend bude klidnější, program se bude odehrávat pouze na dvou scénách, a to v Inspiral Garden v Šafaříkových sadech, kam můžete vyrazit každý den hned na několik koncertů, a v Proluce, která bude patřit především dětem a navíc zde každý den od 21 hodin bude promítat silent kino. S dětmi sem můžete od 16 hodin vyrazit na divadelní pohádku. V sobotu to bude indiánský příběh Chlapec beze jména, v neděli pak představení na motivy Andersenova příběhu Sviňáček. Festival pokračuje celý příští týden. Více informací najdete ve článku zde.

  • Mezinárodní dixielandový festival

Atmosféru New Orleans 20. století přiváží na jazzové vlně o víkendu do Plzně Mezinárodní dixielandový festival. V pátek zahájí v 16 hodin program dixielandový průvod od katedrály sv. Bartoloměje. Následovat bude koncert skupiny Pilsner Jazz Band v zahradě Měšťanské besedy. Na podiu se vystřídá několik uskupení včetně polské kapely Dixie Company Poznaň. V neděli 13. srpna program pokračuje v Plzeňském Prazdroji, kde k tanci i poslechu zahrají The Dixie Hot Licks a Dixieland Band Zdice. Kompletní program hudebního festivalu najdete na www.dixieland.eu.

  • Plzeň v proměnách staletí

Každý sobotní večer můžete v historickém centru absolvovat tematickou prohlídku, která vám umožní Plzeň poznat z jiné stránky. Tento víkend vás večerní Plzní v proměnách času provede archivářka z doby normalizace Věra Nová. Dozvíte se, kde se v Plzni nacházely stáje pro slony, proč si plzeňští sami postavili kasárny nebo kdo to byli roháči. Začátek prohlídky je ve 20 hodin před Turistickým informačním centrem vedle radnice. Vstupenky je možné zakoupit online zde.

  • Večerní výstup na věž s prohlídkou varhan

Kdo nevylezl na plzeňskou věž, jakoby v Plzni nikdy ani nebyl. Ve dne nabízí krásný rozhled do kraje, za dobrého počasí jsou vidět i Alpy. V podvečer získává výhled na západočeskou metropoli úplně jiný rozměr. I proto plzeňské biskupství pravidelně pořádá večerní prohlídky věže katedrály spojené s výkladem a prohlídkou místních varhan. Tentokrát se prohlídka koná v pátek od 20:30 hodin. Počet míst je omezen, a proto doporučujeme zakoupit si vstupenky předem v pokladně plzeňské věže nebo online.

  • Farmářské trhy

Sezona grilování a zahradních party je v plném proudu. Příležitost nakoupit kvalitní maso na gril, čerstvou zeleninu i domácí sýry nabízí v sobotu dopoledne farmářské trhy. Začínají po osmé hodině ráno na náměstí Republiky v prostoru mezi radnicí a katedrálou. K dostání bude celá řada dalších vynikajících potravin, včetně marmelád, sirupů a křupavého pečiva. Na trhu můžete také královsky posnídat nebo se sem vydat na příjemný brunch. Hned od rána se bude grilovat.

  • Tropical beat na Borské přehradě

Na plážovou party se můžete v pátek a v sobotu vydat do plážového baru u Borské přehrady v Liticích. Na své si přijdou hlavně fanoušci reggae, drum and bassu, dancehallu, dubstepu, ska a dalších spřízněných žánrů živé i elektronické hudby. Při poslouchání muziky si můžete zahrát beach volejbal, minigolf a další plážové aktivity. Více informací včetně tipů na dopravní spojení najdete zde.

  • Pilsenman u svatého Jiří

Louka u kostela sv. Jiří na Doubravce bude v sobotu patřit tradičnímu triatlonovému závodu Pilsenman. Přihlásit se může kdokoliv, na startu se sejdou profesionálové i amatéři. Vyzkoušet můžete také kvadriatlon, ve kterém vás kromě běhu, plavání a kola čeká také jízda na kajaku. Připraven je také duatlonový závod a doprovodný program pro děti. Více informací najdete na www.pilsenman.cz.


 

Zveřejněno: 9. 8. 2017, Helena Prokopová

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
30.6. - 25.7.2018
Divadelní léto
16.7. - 2.9.2018
Živá ulice
18.8. - 26.8.2018
Sportmanie Plzeň