ÚvodObčanAktualityAktuality z městaFestival vzdělávání zaplnil Depo2015

Festival vzdělávání zaplnil Depo2015

Posviť si na budoucnost (fotografie: M. Pecuch)

Posviť si na budoucnost (fotografie: M. Pecuch)

Dvoudenní veletrh vzdělávání a práce Posviť si na budoucnost odstartoval v pátek 9. listopadu v DEPO2015. Střední školy, fakulty Západočeské univerzity v Plzni a významní zaměstnavatelé v Plzeňském kraji v areálu nabízejí informace a novinky z oblasti vzdělávání. Školy představují své studijní obory, nechybí aktuality pro pedagogy ani atraktivní představení vystavovatelů ze soukromého sektoru. Součástí festivalu jsou i zajímavé ukázky, interaktivní expozice a workshopy určené pro děti, rodiče i pedagogy. Už krátce po zahájení se DEPO2015 zaplnilo stovkami dětí, mládeže i dospělých.

Posviť si na budoucnost (fotografie: M. Pecuch)

„Jsem rád, že se podařilo spojit síly a vytvořit jedinou akci, která nabízí ucelený přehled v oblasti vzdělávání a trhu práce. Věřím, že zde jak děti, studenti i jejich rodiče, ale i zástupci škol a zaměstnavatelů najdou mnoho zajímavých a užitečných informací,“ uvedl při zahájení plzeňský primátor Martin Zrzavecký.

V prostorách DEPO2015 se prezentuje přes pět desítek vystavovatelů. Jsou v něm zastoupeny plzeňské i mimoplzeňské střední školy, fakulty a výzkumná centra Západočeské univerzity, dále významní zaměstnavatelé regionu, jako například Plzeňský Prazdroj, Škoda Transportation, nemocnice Plzeňského kraje, ale i Armáda České republiky.

Na realizaci akce, která získala prestižní Národní cenu kariérového poradenství 2018 za regionální systém v podpoře volby vzdělávací a profesní dráhy žáků, se kromě města Plzně podílejí Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje, Infokariéra, Úřad práce ČR – krajská pobočka v Plzni, Plzeňský kraj a CzechInvest.

Veletrh je přístupný všem zájemcům bezplatně. V pátek mohou akci navštívit do 14 hodin, v sobotu 10. listopadu od 9 do 12 hodin.

Text: Marie Fialová


Fotogalerie

Zveřejněno: 9. 11. 2018, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně