ÚvodObčanAktualityAktuality z městaDivadlo Alfa připravilo pohádku o Honzovi

Divadlo Alfa připravilo pohádku o Honzovi

Fotografie: Divadlo Alfa (Honza. Honza? Honza!)

Fotografie: Divadlo Alfa (Honza. Honza? Honza!)

Na motivy klasických českých pohádek připravilo Divadlo Alfa na úvod sezony pohádku Honza. Honza? Honza! Slavnostní večerní premiéra se odehraje v pátek 12. října od 18 hodin. Režisérem, jejž čerpal ze třech českých pohádek o Honzovi, je Petr Borovský. Děj příběhu se odehrává v obci Janovice a důležitou úlohu v něm sehraje místní sbor dobrovolných hasičů. Inscenace pro děti od čtyř let nabídne kromě známých pohádek také různé typy loutek, marionety, maňásky nebo manekýny.

V příběhu Honza. Honza? Honza! chystají Janovice mezinárodní oslavu svých jmenin – mají přijet hosté z italského Janova nebo jihoafrického Johannesburgu. Chtějí se pochlubit příběhem některého ze slavných rodáků. Jenže kterého Honzy? Silného, chytrého nebo bohatého? Petr Borovský vybral tři známé pohádky – o Honzovi, který se utká se strašidly a díky tomu zbohatne, o silném Honzovi, který se vsadí se sedlákem o facku a do třetice je hlavní postavou Honza Král, který přemůže draka.

Všechny tři pohádky sehraje s pomocí loutkového divadla Sbor dobrovolných hasičů obce Janovice. „Je to tak trochu hold této důležité skupině lidí, která kromě záchrany životů a majetku hraje ve svých obcích často nezastupitelnou společenskou roli. Jsou to oni, kdo pořádají bály, dětské dny – a v případě Divadla Alfa také hrají pohádky,“ upozornil ředitel divadla Jakub Hora.

Fotografie: Divadlo Alfa (Honza. Honza? Honza!)

O tom, kterou pohádku nakonec zahrají hasiči z Janovic na oslavě vzácným hostům, by měli rozhodnout malí diváci. „Budeme moc rádi, když se jim pohádky zalíbí a budou hlasovat obrázkem, která ze tří pohádek o Honzovi by měla reprezentovat Janovice na velké oslavě jejich jmenin. Určitě uděláme výstavu,“ dodal Jakub Hora.

Kromě první premiéry sezony 2018/2019 Honza. Honza? Honza! se mohou diváci těšit v prosinci na hru Kde domov můj?, ve které se autoři zaměří na téma češství, národní hrdosti a na národní komplexy. Třetí premiérou bude Koralína, hororová pohádka o tom, že zlo se často skrývá za nesmírně přívětivou tváří. Autorem předlohy je Neil Gaiman, populární britský autor žánrů sci-fi a fantasy. Na závěr sezony chystá Alfa detektivní příběh Cirkus zlodějů inspirovaný knihou současného britského autora Williama Sutcliffa. V režii uměleckého šéfa souboru Tomáše Dvořáka bude mít premiéru v květnu.

Vstupenky na představení do Divadla Alfa je možné zakoupit ve všech prodejních místech Plzeňské vstupenky a také přímo v pokladně Divadla Alfa. Vstupenka do Divadla Alfa platí také jako jízdenka v městské hromadné dopravě v Plzni – jednu hodinu před a jednu hodinu po představení.


Zveřejněno: 9. 10. 2018, Martin Pecuch

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
1.12. - 23.12.2018
Adventní prohlídky