ÚvodObčanAktualityAktuality z městaDivadelní léto chystá na příští rok Strakonického dudáka

Divadelní léto chystá na příští rok Strakonického dudáka

Foto: A. Huclová

Martin Němec (foto: A. Huclová)

Festival Divadelní léto pod plzeňským nebem, jehož 11. ročník se odehrával od 30. června do 28. července v Proluce v Křižíkových sadech, navštívilo téměř devět tisíc lidí. Ve srovnání s minulými ročníky je to přibližně o tisícovku více. Organizátoři už nyní chystají 12. ročník, jehož premiérovou inscenací bude Strakonický dudák v režii mladého talentovaného herce a režiséra Marka Němce.

Letos diváci zhlédli v premiéře hru Cyrano v hlavní roli s Michalem Dlouhým a v repríze komedii Akvabely. Doprovodný program začal už 18. června představením Tance Praha. Akci uzavřela 28. července letošní novinka – Festival hereckých kapel.

Foto: M. Chaloupka

Cyrano (fotografie: M. Chaloupka)

Velmi úspěšná inscenace Cyrano byla vyprodaná už v den premiéry, tedy 30. června. „Rádi bychom poděkovali za přízeň a rekordní zájem všem našim divákům. Mrzí nás, že jsme nemohli uspokojit všechny zájemce o Cyrana, ale plánujeme několik repríz na druhou polovinu července 2019,“ uvedla ředitelka divadelního léta Marcela Mašínová.

Foto: M. Chaloupka

Místo, kde se bude příští rok Strakonický dudák hrát, není zatím potvrzeno. Opět by to ale měl být nový zajímavý prostor v blízkosti centra Plzně. Premiéra se odehraje na konci června 2019 a po ní bude v první polovině července následovat deset repríz. „Na příští ročník Divadelního léta, tedy na Strakonického dudáka i na Cyrana, připravujeme opět tradiční vánoční vouchery, které budou v prodeji už na podzim,“ upozornila Marcela Mašínová. Na podzim se také uskuteční oblíbené setkání pro přátele a příznivce Divadelního léta.

V průběhu 12. ročníku v roce 2019 plánuje Divadelní léto zopakovat rovněž příměstský Divadelní tábor pro mládež ve věku od 9 do 15 let, který se letos uskutečnil už druhým rokem, a připravuje se i doprovodný program. Festival hereckých kapel by měl opět přivést na pódium známé herecké tváře v rolích muzikantů.


Zveřejněno: 30. 7. 2018, Martin Pecuch

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
1.12. - 23.12.2018
Adventní prohlídky