ÚvodObčanAktualityAktuality z městaCo v Plzni podniknout o třetím březnovém víkendu?

Co v Plzni podniknout o třetím březnovém víkendu?

Třetí březnový víkend v Plzni nabízí spoustu skvělých zážitků

Foto: Ladislav Renner

Březen se přehoupl do své poloviny a pomalu se blíží jaro. Máme pro vás pár tipů, jak si užít víkend v Plzni, ať už vevnitř nebo venku.

  • Festival světla BLIK BLIK rozzáří Plzeň

Festival světla BLIK BLIK se vrací. Blikat a svítit tentokrát bude v pátek 16. a v sobotu 17. března na Slovanech, ale také v areálu Plzeňského Prazdroje. Festivalová trasa začne na Jiráskově náměstí na Slovanech, kam se pohodlně dostanete tramvají č. 1. Odtud se pak přes Slovany a DEPO2015 pomalu vrátíte do centra a dorazíte až do areálu Plzeňského Prazdroje, kde vás čekají hned tři instalace. Festival bude jistě bavit i ty nejmenší, zastávka na Mikulášském hřbitově pro ně bude malou stezkou odvahy. Letošní novinkou je symbolické vstupné 50 korun na 4 interiérové instalace, to doporučujeme koupit online předem.

  • Zajděte na představení Odpolední čaj u Loosů

Divadelní představení Odpolední čaj u Loosů vás zavede do rodinného života slavného architekta a jeho třetí ženy Claire. O tom, že život s Adolfem Loosem rozhodně nebyl procházka růžovým sadem, se přijďte přesvědčit v pátek 16. března od 18 hodin do bytu Krausových v Bendově 10. Vstupenky je možné si koupit online na webu Adolf Loos Plzeň, v ceně vstupného je i krátká prohlídka interiéru.

  • Jeden svět v Plzni

Plzeňská část festivalu dokumentárních filmů Jeden svět proběhne ve dnech 16. – 23. března v prostorách Moving Station na Jižním Předměstí a Knihovny města Plzně v ul. Bedřicha Smetany. V programu je celkem 34 projekcí, workshopy nebo panelová diskuze. Velkým tématem letošního ročníku bude virtuální svět a problematika lidských práv v kyberprostoru, o které pojednává i zahajovací film celého festivalu Čističi. Detailní program projekcí a doprovodných akcí společně s informacemi o vstupném najdete na webu festivalu Jeden svět.

  • Smetanovské dny jsou za polovinou

Festival Smetanovské dny o víkendu pokračuje dalšími koncerty. V pátek 16. března bude v Divadle J. K. Tyla uvedena opera Miroslava Kubičky - Jakub Jan Ryba. Opera bude uvedena i jako oslava Jakuba Jana Ryby, který se narodil v Přešticích jižně od Plzně. V sobotu bude na programu festivalu něco mimo rank vážné hudby, a to koncert k poctě Paca de Lucía – Flamenco. Koncert, který zavzpomíná na legendárního kytaristu a skladatele, začne v 19:30 hodin v Návštěvnickém centru Plzeňského Prazdroje. Nedělní část víkendového programu Smetanovských dnů bude patřit talentu mladičké jedenáctileté violoncellistky Petry Meisl a jejímu koncertu s podtitulem Můj první sólový recitál. Koncert začne v 10:30 hodin v Domě hudby v Husově ulici. Více informací o programu Smetanovských dnů a vstupenkách najdete na webu festivalu.

  • Navštivte Semlerovu rezidenci – už jen do konce března

Adolf Loos navrhl v Plzni několik bytových interiérů, čtyři z nich jsou přístupné veřejnosti na prohlídkových trasách Adolf Loos Plzeň. Od dubna jich však bude o jeden méně, Semlerova rezidence bude kvůli plánované rekonstrukci na dva roky uzavřena. Využijte tedy březnových termínů – každý čtvrtek a sobotu – a navštivte unikátní interiér, který jako jediný v Plzni nabízí princip Loosova raumplanu, kaskádovitého rozvržení místností v domě. Vstupenky na prohlídku si můžete zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky nebo online na rezervačním webu Adolf Loos Plzeň.

  • Pro děti: pohádkový víkend

Muzeum strašidel připravuje víkendové programy pro děti, tentokrát můžete v sobotu 17. března od 15 hodin navštívit Pohádkovou školičku a v neděli od 15 do 16 hodin Jarní tvoření. Oba dny si můžete také prohlédnout celou expozici ve sklepení pod dnešním hotelem Central na náměstí, kde popustí uzdu fantazii děti i rodiče. Vstupné do muzea stojí pro dospělé 80, zlevněné 50 a rodinné 220 korun. Hravé zpracování známých pohádek O Budulínkovi a O červené Karkulce připravila na neděli Měšťanská beseda. Na představení můžete zajít buď od 14:30 nebo od 16 hodin, je určeno pro děti od 3 let. Vstupenky na pohádky můžete zakoupit v předprodeji. Další tipy, kam vyrazit v Plzni s dětmi najdete na webu Plzeň pro děti.

  • Oslaďte si život na Čokoládovém festivalu

Všichni milovníci čokolády o víkendu vyrazí na Čokoládový festival do OC Olympia Plzeň. Festival bude v nákupním centru probíhat od pátku až do neděle a kromě ochutnávek a možnosti si nakoupit tradiční i netradiční čokoládové pochoutky vás čeká i několik soutěží o zajímavé ceny. Vstup na akci je zdarma, přijít můžete v pátek od 14 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin.

Text: Martina Horová, Plzeň - Turismus


 

Zveřejněno: 15. 3. 2018, Adriana Jarošová

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
1.12. - 23.12.2018
Adventní prohlídky