ÚvodObčanAktualityAktuality z městaCo podniknout v Plzni o svatomartinském víkendu?

Co podniknout v Plzni o svatomartinském víkendu?

Martin na bílém koni

Sychravý podzim je tu a listopad se pomalu přehoupne do své poloviny. Ještě před tím nás ale čeká víkend plný zajímavých akcí. Pokud ještě nemáte plány a nechcete sedět doma, nechte se inspirovat naším výběrem z víkendového programu. Nejen pro tento víkend jsme pro vás také připravili přehled restaurací, kde si v Plzni můžete vychutnat svatomartinské menu.

  • S festivalem Bonjour Plzeň za kulturou i dobrým jídlem

Frankofonní multižánrový festival Bonjour Plzeň probíhá v Plzni již od konce října. O druhém listopadovém víkendu nás čeká jeho závěrečná část. V sobotu 11. listopadu bude od 11 do 18 hodin probíhat francouzský trh v Moving Station. Těšit se můžete na designové doplňky, oblečení a chybět nebude dobré jídlo. Od 15 do 17 hodin program doplní Chvilka s pohádkou pro děti.

  • Oslavte svatého Martina na hradě Radyni

Sobotní svatý Martin láká k oslavám. V předhradí zříceniny Radyně nedaleko Plzně bude v sobotu připraveno svatomartinské posvícení s ochutnávkou vín i hudebním doprovodem. Děti se mohou zúčastnit podzimních tvůrčích dílen, různých soutěží nebo se ohřát u táboráku. Zajít můžete také na komentovanou prohlídku hradu. Oslavit den sv. Martina na hradu Radyně můžete mezi 13. a 17. hodinou. Vstup na venkovní akci je zdarma, vstupenky na prohlídky koupíte na místě za 80 korun (snížené vstupné za 50 korun).

  • Podzimní dílny v Pivovarském muzeu

S blížícím se zimním časem otevírá Pivovarské muzeum prostory historické valečky, které se promění v řemeslné dílny. Během tří listopadových sobot si budete moci vyrobit vždy tři výrobky. V sobotu 11. listopadu to bude svícen z březových polínek, koupelnová sůl s bylinkami nebo dárková taštička. Dílny budou každou sobotu otevřeny od 10 do 15 hodin a vstupné činí 50 korun.

  • Martinský trh

Až do 11. listopadu máte možnost si užívat atmosféru martinského trhu na náměstí Republiky. Přijďte ochutnat rozličné dobroty, nechte se zlákat svatomartinským vínem a u stánků kovářů, řezbářů či košíkáře poznávejte lidová řemesla. V sobotu pak můžete vyhlížet samotného sv. Martina na bílém koni s jeho družinou a večer trh zakončit koncertem.

  • Lucemburkové v Papírně

Do kulturního centra Papírna na Slovanech dojdete z centra Plzně procházkou podél řeky Radbuzy přibližně za čtvrt hodiny. Čeká vás zde nejen příjemné občerstvení v kavárně, ale do konce listopadu třeba i výstava Magičtí Lucemburkové, která vás nechá nahlédnout do slavných časů české historie. Na výstavě uvidíte repliky čtyř korun, kterými byl korunován Karel IV., 3D modely hradů nebo dobových zbraní. Výstavu si můžete prohlédnout každý den od 10 do 18 hodin, vstupné mají dospělí za 120 korun a děti za polovinu.

  • Tip na koncert: rockový nářez z Belgie

Jste-li příznivci rockové muziky, dávejte dobrý pozor. V pátek 10. listopadu vystoupí v klubu Divadlo pod Lampou belgická rocková skupina Triggerfinger. Nebude to jejich plzeňská premiéra, jednou sem již toto energické trio zavítalo – při festivalu Rock for People Europe v roce 2015. A že to pořádně rozjeli. Vstupenky na jejich páteční koncert jsou k zakoupení online.

  • Závod Pilsen Trail Krkavec pro sportovní nadšence

Máte-li chuť i v podzimních dnech dát si pořádně do těla, v sobotu se můžete zúčastnit závodu Hannah Pilsen Trail Krkavec. Závod je součástí seriálu běhů v přírodě Pilsen Trail a sportovci mají na výběr ze tří závodů lesním terénem. Těšit se můžete na výběh na dva plzeňské vrcholy, Chlum a Krkavec, a také na romantické výhledy za běhu kolem řeky Berounky. Záleží na vás, jakou trať si vyberete, poběží se 42,5 km, 23 nebo 7,5 km. Pro děti budou připraveny tratě na 800 a 1600 metrů.

  • Navštivte Loosovy interiéry

Jako každý víkend, i tento máte možnost navštívit Loosovy interiéry - prvorepublikové bytové interiéry navržené světoznámým architektem Adolfem Loosem. Ale pozor, od listopadu do března se prohlídky konají pouze ve čtvrtek a v sobotu. Vybrat si můžete ze tří prohlídkových tras, které vás zavedou do čtyř zpřístupněných interiérů v Plzni. Vstupenky na prohlídky můžete zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 nebo prostřednictvím rezervačního systému na webu Adolf Loos Plzeň, kde najdete i veškeré další informace o prohlídkách.

Text: Alena Fialová, Plzeň - Turismus


Zveřejněno: 9. 11. 2017, Martin Pecuch

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018