ÚvodObčanAktualityAktuality z městaAdventní prohlídky opět poodhalí historii Vánoc a adventní tradice

Adventní prohlídky opět poodhalí historii Vánoc a adventní tradice

Ilustrační foto

Ilustrační foto

I v letošním roce nabízí Turistické informační centrum adventní prohlídky. Ty seznámí zájemce s historií Vánoc a adventními zvyky a tradicemi. Novinkou jsou nedělní dopolední termíny určené především dětem v doprovodu tatínků či dědečků, aby maminky a babičky měly čas na vánoční přípravy. Prohlídky jsou vhodné pro děti od šesti let. Procházku zakončí povídání a ochutnávka vánočního cukroví ve Skupa Café Kačaba v Muzeu loutek.

„Adventní prohlídky pořádáme již potřetí. Od roku 2016 se již staly stálící adventního programu v Plzni,“ připomněla Zuzana Koubíková, ředitelka městské příspěvkové organizace Plzeň – TURISMUS.

Prohlídky se konají v pátek od 16:30 hodin, v sobotu od 14:30 a 16:30 hodin a v neděli od 10:00, 14:30 a 16:30 hodin. Vstupenky na prohlídky zakoupí zájemci v Turistickém informačním centru nebo online na www.plzenskavstupenka.cz. Sraz účastníků je vždy před infocentrem na náměstí Republiky 41 vedle historické radnice.

Na prohlídkách odhalí průvodkyně v kostýmu kolik chodů má správná štědrovečerní večeře, jak je to se zlatým prasátkem, jaké jsou vánoční a adventní tradice a zvyky nejen v Čechách, ale i na Plzeňsku nebo kde jsou v Plzni k vidění nejkrásnější betlémy. Procházka vyzdobeným historickým centrem trvá přibližně hodinu.


Zveřejněno: 4. 12. 2018, Martin Pecuch

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
1.12. - 23.12.2018
Adventní prohlídky