ÚvodO městěAktualityAktuality z městaZástupci města se sešli s mladými poslanci

Zástupci města se sešli s mladými poslanci

Sál Luďka Pika plzeňské radnice, ve kterém se konají jednání Rady města Plzně, se ve čtvrtek 8. června stal místem setkání mladých poslanců z Městského žákovského parlamentu s primátorem města Plzně Romanem Zarzyckým, jeho náměstkyní Lucií Kantorovou a vedoucí magistrátního odboru školství Dagmar Škrlantovou. Žáci si připravili hned několik otázek, o kterých během debaty společně se zástupci města diskutovali.

Setkání na plzeňské radnici (fotografie: B. Hájková)

Setkání na plzeňské radnici (fotografie: B. Hájková)

Žáky zajímala například bezpečnost ve městě, problematika bezdomovectví, možnost zeleně na náměstí a budoucnost tzv. skleněného pekla Carimex. Ptali se ale také na oblíbenou Sportmanii, Slavnosti svobody nebo na to, zda se Plzeň nechystá postavit podobný aquapark jako v pražských Čestlicích. Padly ale také otázky na období primátorových studií.

„Těší mě, že jsem se mohl s mladými poslanci setkat. Dozvěděl jsem se totiž, co je zajímá a také trápí. Mile mě překvapilo, že se zabývají stejnými tématy jako my na radnici, a i proto jsem rád zodpověděl jejich dotazy,“ sdělil Roman Zarzycký.

Setkání na plzeňské radnici (fotografie: B. Hájková)

Lucie Kantorová pak reagovala na otázky ohledně školství a cestovního ruchu, právě tyto oblasti spadají do její gesce. „Jsem velice ráda, že jsme se mohli setkat a opět se mi potvrdilo, že mladým lidem nejsou lhostejné věci, které se kolem nás dějí. Moc všem děkuji za milé setkání a těším se na další spolupráci,“ řekla náměstkyně.

Městský žákovský parlament je projektem Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání II (MAP II), který sdružuje více než stovku škol z Plzně a dalších 14 obcí v okolí. Od založení městského školního parlamentu si slibuje zvýšení kompetencí mladých lidí pro demokratickou kulturu, zlepšení v oblastech vztahu žáků ke škole, motivace k participaci na životě školy, ale i komunikace žáků mezi sebou a jejich sociální vyspělosti.

Editace textu: Barbora Hájková


Zveřejněno: 9. 6. 2023, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Pilsner Urquell se otevře v novém okně
6.10. - 7.10.2023
Pilsner Fest

Doprava v Plzni


Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni