ÚvodO městěAktualityAktuality z městaZápadočeská univerzita v Plzni chystá letní kempy

Západočeská univerzita v Plzni chystá letní kempy

Zdroj foto: Západočeská univerzita v Plzni

Zdroj foto: Západočeská univerzita v Plzni

Tradiční Mezinárodní letní jazykovou školu i umělecké a technicky zaměřené kurzy chystá na letní prázdniny Západočeská univerzita v Plzni. ArtCamp se uskuteční již popatnácté, nabídne více než 40 kurzů, některé z nich se nově uskuteční i v Praze. Novinkou je i kurz programování pro studenty prvního ročníku Fakulty aplikovaných věd, do kterého je možné se hlásit již nyní.

Mezinárodní letní jazyková škola

Jubilejní 30. ročník Mezinárodní letní jazykové školy se koná po dobu tří týdnů v červenci. Vybrat si mohou zájemci z kurzů angličtiny, francouzštiny, italštiny, němčiny, ruštiny, španělštiny a také češtiny pro cizince, a to jak obecného, tak profesně zaměřeného jazyka ve všech jazykových úrovních. Nově škola nabízí kurzy čínštiny. Letní škola je určena pro zájemce různého věku – pro děti od šesti let, žáky základních škol, studenty středních a vysokých škol a samozřejmě pro širokou veřejnost. Kurzy jsou v délce jednoho, dvou nebo tří týdnů, přičemž v některých z nich se vyučuje pouze odpoledne nebo dopoledne. Na odpoledne a víkendy je připraven bohatý doprovodný program, který zahrnuje sportovní a kulturní akce, výlety, exkurze a party.

ArtCamp 2019

Mezinárodní letní škola umění ArtCamp nabízí všem příznivcům umění nejen příjemné zpestření léta, ale i možnost objevit či prohloubit svůj talent nebo se připravit ke studiu umění na vysokých uměleckých školách. Také letošní ročník se bude konat v inspirativních prostorách ateliérů budovy Sutnarky. Zájemci mohou vybírat ze čtyř desítek uměleckých kurzů, které proběhnou pod vedením pedagogů fakulty a hostujících umělců z Polska, Itálie, Velké Británie, Íránu, Japonska, Číny, Kanady a České republiky. Zcela poprvé přesouvá letní škola své vybrané kurzy Design interiéru, Kresba, Digitální fotografie – městská krajina do prostor galerie DOX+ v pražských Holešovicích.

JuniorFEL

Fakulta elektrotechnická pořádá 13. ročník letní univerzity JuniorFEL, na němž uvítá šedesát žáků 5. až 9. tříd základních škol společně se studenty primy až kvarty víceletých gymnázií se zájmem o elektrotechniku. Třetím rokem bude otevřeno také pokračování letní školy JuniorFEL2, která je určena pro studenty netechnických středních škol ve věku 16 – 19 let. Během posledního srpnového týdne se účastníci seznámí srozumitelnou a hravou formou se základními poznatky a zajímavostmi v oborech elektrotechnika a elektronika.

Homo Economicus

Osmý ročník letní školy Homo Economicus je určen všem, kteří navštěvují základní nebo střední školu a mají zájem nahlédnout do světa ekonomických věd a dalších disciplín. Účastníci zjistí, že na Fakultě ekonomické ZČU se studenti nezabývají jen nudnými čísly, tabulkami a grafy, ale že studium může být kreativní a zábavné. V rámci tohoto týdne si účastníci vyzkouší, jaké to je studovat na vysoké škole.

Campo Arduino

Sedmý ročník letního kybernetického soustředění bude opět uspořádán ve spolupráci s Plzeňským krajem jako Kemp robotiky v rámci projektu Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji. Kemp je tradičně určen žákům 2. stupně základních škol a studentům středních škol včetně odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Tématem soustředění je „kybernetika hrou“. Účastníci si postaví roboty mBot založené na platformě Arduino a budou je učit se pohybovat na základě signálů z různých senzorů.

Campo Lampone

Campo Lampone, letní kybernetické soustředění vyšší úrovně, se bude konat druhým rokem. Určeno je zejména pro ty, kteří už by se na Campu Arduinu nudili a chtějí se dozvědět více. Tématem soustředění zůstává „kybernetika hrou“. Účastníci však budou pracovat s platformou jednodeskového počítače Raspberry Pi, případně podobnou. Lektory budou výzkumní pracovníci katedry kybernetiky Fakulty aplikovaných věd nebo výzkumného centra Nové technologie pro informační společnost.

MechCamp  

MechCamp se uskuteční na začátku školního roku a je určen pro studenty středních škol, které baví matematika a fyzika a chtějí se dozvědět něco o moderních materiálech, dynamice vozidel nebo biomechanice. Účastníci si vyzkouší výrobu kompozitních vzorků a jejich testování na trhacím stroji, seznámí se s počítačovým modelováním silničních vozidel, např. s tím, jak vypadá simulace jízdy trolejbusu a formule, a uvidí, jak probíhá počítačové modelování srážky vozidla s chodcem. Dozví se, jak se určují mechanické vlastnosti lidských tkání nebo jak probíhá počítačová simulace proudění krve v cévách člověka. S těmito tématy se seznámí nejen v laboratořích Západočeské univerzity, ale i v rámci exkurze do firmy, která se využitím počítačových simulací v praxi zabývá.

Boot Camp – Z 0 na start za 5 dní

Boot Camp je určen pro studenty nastupující od září do prvního ročníku bakalářského studia na Fakultě aplikovaných věd, kteří nemají žádnou praktickou zkušenost s programováním. Cílem soustředění je, aby si studenti osvojili nejzákladnější znalosti a dovednosti v oblasti programování, a dosáhli tak lepší startovní pozice pro začátky programování v prvním semestru studia na vysoké škole.

Příměstské tábory pro děti

Katedra tělesné výchovy a sportu připravila pět běhů příměstských táborů určených zejména pro děti ve věku 6–13 let. Kreativní a sportovní aktivity jsou přizpůsobeny jednotlivým celotáborovým hrám a věku dětí. Program bude zaměřen na všestranný pohybový rozvoj a spolupráci dětí v týmech. Příměstské tábory vedou kvalifikovaní zkušení vedoucí. Obědy budou zajištěny v univerzitní menze.

Zveřejněno: 15. 4. 2019, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace akce se otevře v novém okně
15.6. - 25.7.2019
Divadelní léto
Webová prezentace Sportmanie Plzeň se otevře v novém okně
17.8. - 25.8.2019
Sportmanie Plzeň