ÚvodO městěAktualityAktuality z městaZaměstnanci magistrátu a městské policie pomohli matkám s dětmi v krizových situacích

Zaměstnanci magistrátu a městské policie pomohli matkám s dětmi v krizových situacích

Zdroj fotografií: Odbor sociálních služeb MMP

Zdroj fotografií: Odbor sociálních služeb MMP

V druhém dubnovém týdnu proběhla v rámci Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně již druhá velikonoční sbírka – Nový začátek. Záštitu nad ní převzala náměstkyně primátora pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková společně s ředitelkou Úřadu služeb obyvatelstvu Magistrátu města Plzně Helenou Knížovou. Zaměstnanci sociálního odboru společně s kolegy z personálního a organizačního oddělení a Městské policie Plzeň v předvelikonočním čase nakoupili potraviny, sladkou koledu pro děti a drogistické zboží pro matky s dětmi v krizových situacích.

Zdroj fotografií: Odbor sociálních služeb MMP

Veškeré nakoupené zboží předali ve středu 17. dubna Tereza Šlajsová z odboru sociálních služeb společně s Karlem Zahutem a Pavlem Beránkem z Městské policie Plzeň klientkám v azylových domech organizací Naděje a Městské charity Plzeň.

„Jsem ráda, že se v dnešní době najdou ještě lidé, kteří si dokáží ubrat ze svého a darovat peníze na zboží pro matky a jejich děti. Prostě těm, kteří souhrou špatných náhod či řízením osudu skončili v azylových domech. Zároveň jsem vděčná, že i na tuto cílovou skupinu úřad myslí a dokáže zorganizovat tak potřebnou věc, jakou velikonoční sbírka Nový začátek bezesporu je,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

Ředitelka úřadu Helena Knížová dodala: „V dnešní uspěchané a konzumní době, kdy si většina populace může dopřát všeho v nadbytku, kdy řada dětí vnímá jako samozřejmost velikonoční nadílku, je dojemné sledovat, jak se rozzáří oči dětí, které na takové samozřejmosti zvyklé nejsou, protože jejich maminky si to prostě nemohou dovolit. A těší mě, že mám kolem sebe kolegy, kteří to vnímají stejně a zrovna na tyto děti a jejich mámy nezapomínají.“

„Velké poděkování patří všem kolegům za chuť podílet se na dobré věci, za realizaci a za ochotu osobně přispět opravdu potřebným. Pro člověka, který má střechu nad hlavou, má co jíst a je v životě spokojen, je složité si představit, jak tenká je hranice mezi tímto stavem a stavem zoufalství a chudoby. A jsem opravdu ráda, že se podařil nashromáždit dostatek potravin na velikonoční pečení, dostatek sladkostí na dětskou koledu i drogistického zboží. Díky náleží i veliteli městské policie Karlu Machovi za již tradiční vstřícné partnerství při dovozu a distribuci sbírky,“ doplnila Alena Hynková, vedoucí zmíněného odboru.

Zdroj fotografií: Odbor sociálních služeb MMP

Zveřejněno: 18. 4. 2019, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace akce se otevře v novém okně
15.7. - 1.9.2019
Živá ulice
Webová prezentace Sportmanie Plzeň se otevře v novém okně
17.8. - 25.8.2019
Sportmanie Plzeň
Webová prezentace akce se otevře v novém okně
7.9. - 7.9.2019
Hrdinové Plzně
Webová prezentace akce se otevře v novém okně
11.9. - 19.9.2019
Festival Divadlo