ÚvodO městěAktualityAktuality z městaŽáci z bavorského Coburgu si prohlédli plzeňskou radnici

Žáci z bavorského Coburgu si prohlédli plzeňskou radnici

Fotografie z návštěvy radnice: A. Jarošová

Fotografie z návštěvy radnice: A. Jarošová

Celkem 16 žáků šesté a sedmé třídy z bavorského Coburgu přijelo do Plzně na výměnný pobyt s Waldorfskou školou v plzeňské Husově ulici. Součástí pětidenního programu byla i návštěva plzeňské radnice. Zde žáky přivítala v Obřadní síni ve čtvrtek 16. května radní pro oblast školství Lucie Kantorová a popřála jim, aby se jim v Plzni především líbilo. Od města dostali bavorští i čeští žáci, kteří je doprovodili, drobné dárky. Žáci z Bavorska mají připravený školní program v hostitelské škole, exkurzi do Techmanie, v sobotu mají rodinný den s hostiteli, kdy navštíví Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně, a v neděli 19. května zavítají do Prahy.

Fotografie z návštěvy radnice: A. Jarošová

Waldorfská škola z Plzně navázala partnerství s Waldorfskou školou Rudolfa Steinera již před pěti lety. Každým rokem plzeňští žáci jezdí na pětidenní pobyt do Coburgu a naopak bavorští žáci přijíždějí do Plzně. Poprvé se ovšem v letošním roce podívali němečtí žáci na plzeňskou radnici.

Fotografie z návštěvy radnice: A. Jarošová

Letos plzeňská škola navštívila Coburg již v únoru, kdy žáci poznali nejen jejich partnerské město, ale zavítali i do města na sedmi pahorcích Bambergu a seznámili se s výukou tamní školy.

Projekt podporuje Česko-německý fond budoucnosti a Plzeňský kraj.

Coburg je okresní město se 40 tisíci obyvateli ležící v bavorských Horních Frankách. Nad městem se vypíná Coburgská pevnost, jeden z největších hradních komplexů Německa.

Fotografie z návštěvy radnice: A. Jarošová

Text: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 17. 5. 2019, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Přejdete na článek Plzeň bude o víkendu patřit Dnům vědy a techniky
20.9. - 21.9.2019
Dny vědy a techniky