ÚvodO městěAktualityAktuality z městaZ plzeňské kotliny vyhnali zimu

Z plzeňské kotliny vyhnali zimu

Foto: H. Josefová

Foto: H. Josefová

Zástupci plzeňské zoologické zahrady společně se Sdružením IRIS vyhnali poslední únorovou neděli z plzeňské kotliny zimu. Podařilo se to i přes nepříznivou epidemickou situaci, i když oproti předcházející jedenáctileté tradici ve velmi komorní podobě. Vyhánění zimy organizátoři akce nechali natočit na videozáznam.

Trojice hlavních postav, končící Zima, Jaromil XII. a statkář Lüftner, absolvovala trasu tradičního průvodu ze zoologické zahrady přes Kalikovský mlýn na radnici tentokrát sama, na rozdíl od některých předcházejících let, kdy se tohoto průvodu zúčastnilo až na osm set lidí. Jako obvykle skončila Zima v přichystané rakvi před radnicí, tentokrát před očima náměstkyně primátora Elišky Bartákové.

Foto: M. Volf

Foto: M. Volf

„Jsem velice potěšena, že od vás mohu převzít tuto milou zprávu o konci zimy. Jaro je jedno z nejkrásnějších ročních období a všichni se na něj moc těšíme. Provolejme společně slávu jaru," řekla aktérům náměstkyně. Jen zalitovala, že stejně jako za Zimou nelze zaklapnout víko rakve za koronavirem.

Celý příběh byl natočen na video, takže se letošního vyhánění zimy mohou zájemci zúčastnit alespoň virtuálně. Videozáznam je k vidění na YouTube Sdružení IRIS, na Facebooku a webu Zoologické a botanické zahrady města Plzně.

Editace textu: Marie Fialová


Zveřejněno: 2. 3. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Slavnosti svobody se otevře v novém okně
6.5. - 9.5.2021
Slavnosti svobody 2021

COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování