ÚvodO městěAktualityAktuality z městaVánoční tramvaj vyjede na první adventní neděli

Vánoční tramvaj vyjede na první adventní neděli

Letošní vánoční tramvaj (zdroj foto: PMDP)

Letošní vánoční tramvaj (zdroj fotografií: PMDP)

V neděli 27. listopadu vyjede již popáté vánoční tramvaj Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP). Stejně jako v předchozích letech bude vyzdobena vnějším i vnitřním polepem a světelnými dekoracemi. Na první jízdě bude v tramvaji i speciální doprovodný program. Od pondělka pak bude vozit cestující na pravidelných linkách.

„Jsem moc rád, že se PMDP podílí na budování vánoční atmosféry v Plzni. Věřím, že vánoční tramvaj potěší cestující všech generací, zejména pak ty nejmladší. Jako trojnásobný táta vím, že děti se vyzdobenou tramvají vždy rádi svezou. Proto mohu všem Plzeňanům slíbit, že v této tradici budeme v Plzni pokračovat i v dalších letech,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Na výzdobě tramvaje se pracovalo téměř celý týden. Kromě vnějšího celoplošného polepu je tramvaj vyzdobena i vnitřním polepem stropu a sedaček. Aby tramvaj vynikala i ve večerních hodinách, bylo na každou stranu vozu umístěno 13 světelných dekorací.

Letošní vánoční tramvaj (zdroj foto: PMDP)

V neděli 27. listopadu bude vánoční tramvaj jezdit již na tradiční trase U Synagogy – Náměstí Republiky – Anglické nábřeží – Hlavní nádraží – Mikulášské náměstí a zpět. Jízdy budou v tento den zdarma a odbavování bude ve všech zastávkách po trase. Odjezdy ze zastávky U Synagogy budou v časech 16:25; 16:55; 17:25; 17:55; 18:25; 18:55 a 19:25 hodin s tím, že poslední spoj bude z Mikulášského náměstí pokračovat do vozovny na Slovanech. Na těchto speciálních okružních jízdách se cestující mohou těšit i na doprovodný program.

„Díky spolupráci s Muzikálovým studiem Divadla J. K. Tyla budou nedělní jízdy zpestřeny i hudebním vystoupením. Přímo ve voze se totiž budou zpívat koledy a vyprávět vánoční příběhy,“ uvedl Jiří Ptáček, generální ředitel PMDP, a doplnil: „Pro děti budeme mít připravené i drobné vánoční dárky.“

Od pondělka bude tramvaj nasazována na pravidelné linky. V pracovní dny na linku 1 a o víkendech na linky 2 a 4. Podrobné jízdní řády cestující naleznou na webových stránkách www.pmdp.cz.

Vánoční tramvaj bude v ulicích Plzně k vidění minimálně do konce prosince.

Editace textu: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 25. 11. 2022, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


Pomoc Ukrajině
Допомога Україні


Informace pro občany Ukrajiny
Veřejná sbírka Pomáhající Plzeň