ÚvodO městěAktualityAktuality z městaV Plzni se ve středu 24. března otevírá Šatník pro samoživitele

V Plzni se ve středu 24. března otevírá Šatník pro samoživitele

Ve středu 24. března se v Plzni otevírá ŠATNÍK pro samoživitele. Prostory pro něj poskytl Domov sv. Zdislavy v Čermákově 29. Příjem oděvů bude možný každý pracovní den v čase 14–18 hodin, výdej bude probíhat každou sudou středu v čase 14–18 hodin.

„Jednou z nejohroženějších skupin dnešní doby jsou rodiče – samoživitelé. Podzimní průzkum projektu Vaševýživné.cz ukázal, že se situace okolo pandemie dotkla nějakým způsobem 80 procent z nich,“ uvedla autorka nápadu Markéta Čekanová.

Vizuál akce

Vizuál akce

„Zájemci o oblečení se budou muset prokázat potvrzením o hmotné nouzi a rozvodovým rozsudkem o svěření dětí do výhradní péče. Pokud nic takového nemají, budeme požadovat doporučení sociální pracovnice nebo sociální organizace, jejímiž jsou klienty,“ doplnila Markéta Čekanová.

Situace rodičů – samoživitelů oslovuje veřejnost po celé republice, a tak podobné šatníky začínají vznikat i jinde. „Nápad na jeho zřízení nás napadl zhruba ve stejnou dobu, jako Noru Fridrichovou v Praze. A když jsme informaci o tom, že ho chystáme, zveřejnily, ozvala se nám podobná parta žen z Plané, které chtějí pomáhat ve svém okolí. Je úžasné vidět, jak se v této složité době zdola zvedá vlna solidarity,“ dodala Markéta Čekanová.

Lidé, kteří chtějí do šatníku věnovat oděvy, by měli přednostně vybrat kousky jarnípředevším čisté, nepoškozenénositelné. Donést by je měli roztříděné v označených taškách nebo krabicích: košile, trička, kalhoty, sukně a podobně. S ohledem na kapacitu prostoru se nepřijímají hračky ani sportovní potřeby.

Editace textu: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 23. 3. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


Pomoc Ukrajině
Допомога Україні


Informace pro občany Ukrajiny
Veřejná sbírka Pomáhající Plzeň