ÚvodO městěAktualityAktuality z městaV Plzni se k celorepublikové stávce učitelů kompletně připojí jedna základní škola a tři pracoviště mateřských škol

V Plzni se k celorepublikové stávce učitelů kompletně připojí jedna základní škola a tři pracoviště mateřských škol

Město Plzeň je zřizovatelem 26 základních a 40 mateřských škol. Ke středeční (6. listopadu) celorepublikové stávce pedagogů se připojí 34. základní v Gerské ulici55. mateřská škola v Mandlově ulici na Borech a mateřské školy v RadčicíchMalesicích, které jsou součástí 16. základní školy. Tyto školy budou kompletně zavřené ve středu 6. listopadu. Na některých plzeňských základních a mateřských školách budou stávkovat pouze jednotliví učitelé, chod škol to ovšem neomezí.

„V případě uzavření 34. základní školy jsme obratem zřídili zdarma příměstský tábor v Zoologické a botanické zahradě města Plzně pro rodiče, kteří jsou v tíživé situaci a nemohli by jinak zabezpečit hlídání svých dětí. Kapacita příměstského táboru je 70 dětí. U mateřských škol jsme tento postup nemohli zvolit z důvodu nízkého věku dětí,“ vysvětlila vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně Dagmar Škubalová.

Rodiče, jejichž děti navštěvují 34. základní školu na Lochotíně a mají zájem o příměstský tábor v zoologické zahradě, nechť přihlásí své děti na mobilních číslech 727 874 214 nebo 727 874 215 či na e-mailu stuchlovak@plzen.eu. Sraz dětí je v 8 hodin u vchodu do Dinoparku (severní vstup do ZOO na Vinicích), časy pro vyzvednutí dětí při ukončení tábora jsou v 15:30 nebo v 16:30 hodin, opět u východu z Dinoparku. Děti mají mít s sebou svačinu a láhev na pití, přezůvky, kartičku se jménem dítěte a kontakt na rodiče.

Text: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 5. 11. 2019, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně