ÚvodO městěAktualityAktuality z městaV Plzni opět začíná platit parkovací řád, plné vymáhání bude od 4. května

V Plzni opět začíná platit parkovací řád, plné vymáhání bude od 4. května

Parkovací automat (ilustrační foto: A. Jarošová)

Parkovací automat (ilustrační foto: A. Jarošová)

Od úterý 28. dubna 2020 začíná na území města Plzně opět platit parkovací řád, stejně tak je nutné opět dodržovat modré zóny. Město se tak vrací k systému, jenž platil do 15. března 2020, než účinnost parkovacího řádu zakázala vláda v souvislosti s nouzovým stavem. Plně vymáhat dodržování parkovacího řádu na svém území ale bude Plzeň od pondělí 4. května 2020, do té doby chce uplatňovat benevolentnější přístup a zaměřit se hlavně na informování řidičů.

„Neoprávněné stání v těchto dnech v modrých zónách chceme zatím řešit spíše domluvou, řidiči dostanou lístek s upozorněním za stěrač vozu. Dáváme tak občanům pár dnů na to, aby obnovení platnosti parkovacího řádu zaregistrovali,“ přiblížil náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Město Plzeň nyní také připravuje návrh, kterým chce nahradit držitelům parkovacích rezidenčních karet na území města Plzně to, že po několik týdnů nemohli parkovat tam, kde jim umožňovaly modré zóny. „Najdeme způsob, jak to udělat, plánujeme, že prodloužíme platnosti karet o počet dní, kdy byl parkovací řád zneplatněn, bude to dělat zhruba šest týdnů,“ doplnil Michal Vozobule. Nařízené zrušení parkovacího řádu znamená pro město Plzeň finanční výpadek zhruba 4,5 až 4,7 milionu korun.

Text: Eva Barborková


Zveřejněno: 28. 4. 2020, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Slavnosti svobody se otevře v novém okně
6.5. - 9.5.2021
Slavnosti svobody 2021

COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování