ÚvodO městěAktualityAktuality z městaV Plzni bude unikátní festival vzdělávání a práce, stánky zaplní areál Depo2015

V Plzni bude unikátní festival vzdělávání a práce, stánky zaplní areál Depo2015

Foto: Tisková konference k Posviť si na budoucnost

Foto: M. Pecuch

Posviť si na budoucnost, takový název dostal unikátní festival vzdělávání a práce, který se uskuteční 10. a 11. listopadu v plzeňském areálu DEPO2015. Na realizaci veletrhu se podílí několik institucí, svým rozsahem se jedná o největší akci v Plzeňském kraji. Návštěvníkům se na veletrhu představí na 50 organizací, a to z řad středních škol, všech fakult Západočeské univerzity v Plzni a zástupců významných zaměstnavatelů v regionu.

„Vycházeli jsme z faktu, že na západě Čech se pořádá celá řada veletrhů zaměřených na vzdělávání a pracovní příležitosti a lidé často váhají, na jaký z nich jít, který pro ně bude nejpřínosnější. Proto jsme se rozhodli spojit síly a vytvořit jedinou akci, jež zájemcům nabídne komplexní přehled v oblasti vzdělávání a trhu práce,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký. Spolu s městem se na realizaci akce podílejí Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje, Infokariéra, Úřad práce ČR – krajská pobočka v Plzni a Plzeňský kraj.

„Veletrh by měl být samozřejmě přínosný z hlediska důležitých informací, ale také bavit. Vystavovatelé předvedou u svých stánků zajímavé ukázky a představí interaktivní expozice. Připravené jsou přednášky a workshopy pro děti, rodiče i pedagogy. Zároveň jsme se rozhodli akci uskutečnit kromě všedního dne i v sobotu, a to právě kvůli pracovně vytíženým rodičům, kteří chtějí s dětmi sdílet zásadní moment výběru školy a budoucího povolání,“ doplnil Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně.

„Věřím, že veletrh bude přínosem jak pro žáky a rodiče, tak také pro náš kraj, který potřebuje vzdělané mladé lidi zejména v technických oborech. Veletrh zahrnuje nejen nabídky škol a studijní možnosti, ale představí se na něm i významní zaměstnavatelé našeho kraje a návštěvníci díky tomu budou mít také přehled, o jaké profese mají firmy zájem a jaké studijní obory jsou v tomto ohledu perspektivní,“ řekl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

Studentům, kteří zatím nemají představu o svém budoucím povolání, pomohou na veletrhu kariéroví poradci. Ti nabídnou možnost otestovat osobnostní kompetence a poskytnou poradenství ke zjištěným výsledkům. Akce začíná po oba dny v 9 hodin, v pátek končí ve 14 hodin a v sobotu ve 12 hodin, vstupné je zdarma. Na přednášky není nutná registrace, pouze u workshopů je kapacita omezená, proto je nutné si zamluvit místo pomocí formuláře umístěného na webu http://smartedu.plzen.eu. Na těchto stránkách se zájemci dozví také bližší informace k akci, program a seznam všech vystavovatelů. Je tam umístěna také metodika pro učitele, žáky a rodiče, jež obsahuje návod, jak plně využít potenciál veletrhu.

Text: Eva Barborková


Fotogalerie

Zveřejněno: 2. 11. 2017, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Anketa Žebřík se otevře v novém okně
1.1. - 29.2.2020
Anketa Žebřík
Přejdete na článek Reprezentační ples Plzně připomene talentované Plzeňany
24.1. - 24.1.2020
Reprezentační ples města Plzně
Webová prezentace Smetanovské dny se otevře v novém okně
27.2. - 26.3.2020
Smetanovské dny