ÚvodO městěAktualityAktuality z městaTrojka hledá nájemce hned do tří prostor

Trojka hledá nájemce hned do tří prostor

Vstupní brána do Borského parku, budova v místě točny tramvajové tratě v Kaplířově uliciprostory v sadech Pětatřicátníků. To jsou tři místa, do nichž plzeňský třetí městský obvod nyní hledá nájemce. Fungovat by v těchto prostorách měly především provozy typu kaváren s drobným občerstvením.

Vstupní brána do Borského parku (zdroj fotografií: archiv MO Plzeň 3)

Vstupní brána do Borského parku (zdroj foto: archiv MO Plzeň 3)

Stavba vstupní brány do Borského parku se blíží do finále, stejně jako výstavba zázemí na točně v Kaplířově ulici. „Na obou místech bych rád viděl takového nájemce, který dokáže dát tomuto prostoru přidanou hodnotu. Vedle moderního občerstvení, kvalitní kávy a desertů bych si zde představoval i půjčovnu sportovního vybavení nebo organizaci drobných kulturních akcí.  Borský park je pro mě srdcovým místem mého dětství i dospívání a věřím, že vybraný nájemce pozvedne toto oblíbené místo mnoha borských obyvatel ještě o kus výš,“ uvedl starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Vedení centrálního obvodu preferuje potraviny a nápoje z Plzeňského kraje, města Plzně a jiných relevantních lokalit nebo ty přímo spojené se značkou Regionální potravina Plzeňského kraje. Noví nájemci musí v obou případech zároveň provozovat veřejné WC, která jsou součástí pronajímaných prostor a zajišťovat jejich pravidelný úklid. V budoucnu by v okolí brány obvod rád pořádal drobnější kulturní akce.

Objekt v Kaplířově ulici (zdroj foto: archiv MO Plzeň 3)

Objekt v Kaplířově ulici (zdroj foto: archiv MO Plzeň 3)

„Prostory vstupní brány si zájemci mohou prohlédnout v pondělí 29. května od 14 do 15 hodin. Objekt v Kaplířově ulici se k prohlídce otevře ve středu 31. května mezi 14. a 15. hodinou. Termín pro podání žádosti o pronájem nemovitostí včetně všech náležitostí je stanovený u obou prostor do 9. června do osmé hodiny ranní,“ informoval první místostarosta centrálního obvodu Pavel Šrámek.

Nájemce kavárny hledá třetí městský obvod také do nově zrekonstruovaných prostor v sadech Pětatřicátníků 1 (vchod z Husovy ulice). „Nebytový prostor obsahuje vstupní chodbu, vlevo se nachází kavárna s provozním a sociálním zázemím obsluhy, vstupní chodbou jsou přístupné také toalety návštěvníků,“ řekl místostarosta Ondřej Ženíšek. V objektu se nachází také reprezentační sál, který ale není předmětem nájmu. Sloužit bude například k vítání občánků a dalším slavnostním obřadům, setkáním či výstavám.

Prostor v sadech Pětatřicátníků 1 (zdroj foto: archiv MO Plzeň 3)

Prostor v sadech Pětatřicátníků 1 (zdroj foto: archiv MO Plzeň 3)

„Celkový stav tohoto nebytového prostoru je vynikající, právě se zde dokončuje rekonstrukce. Nechybí ani zcela nové vybavení jako chladící skříň, myčka, bar, kávovar a další,“ podotkl místostarosta Ladislav Nový.

Do budovy v sadech Pětatřicátníků se mohli zájemci podívat již 24. května. Termín pro podání žádosti o pronájem je stanoven na 5. června do 8 hodin.

Dotazy ohledně všech výše uvedených prostor lze adresovat Petru Markovi, e-mail: marekp@plzen.eu, tel.: 378 036 492, 720 059 044.

Editace textu: Hana Josefová


Zveřejněno: 26. 5. 2023, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Industry Open se otevře v novém okně
20.5. - 19.8.2023
Industry Open
Web se otevře v novém okně
9.6. - 11.6.2023
Historický víkend

Doprava v Plzni


Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni