ÚvodO městěAktualityAktuality z městaSváteční víkend bude v Plzni plný zajímavých akcí

Sváteční víkend bude v Plzni plný zajímavých akcí

Mlýnská strouha alias plzeňské benátky v pozimním světle

Foto: Petr Ježek

Sedmnáctý listopad nám sice letos víkend neprodlouží, v Plzni se však můžete těšit na zajímavé akce. Nechte se inspirovat naším výběrem.

  • Mušketýři v Plzni aneb Mansfeld dobývá město

Plzeň si o víkendu 16. – 18. listopadu připomíná výročí 400 let od dobytí města generálem Mansfeldem, vojevůdcem ve službách českých stavů. Událost přiblíží její rekonstrukce v Proluce v Křižíkových sadech, kde budete moci zhlédnout několik představení. Dobývána bude také Dřevěná ulice vedoucí k náměstí Republiky, v neděli se můžete těšit na polní bitvu na břehu řeky Radbuzy. Vstup je zdarma, koupit si ale můžete Mansfeldovu kartu, která vám zajistí místo na tribuně v Křižíkových sadech, vstup do Zbrojnice Západočeského muzea nebo do Muzea církevního umění

  • Plzeň Design Week zakončí víkendová prodejní přehlídka v DEPO2015

Vyvrcholením Plzeň Design Weeku bude již tradičně víkendová prodejní přehlídka designových výrobků od více než 60 značek. U tvůrců šperků, keramiky nebo bytových doplňků můžete nabrat inspiraci, pořídit vánoční dárky, nebo si jen tak udělat radost nějakým designovým kouskem. Kompletní seznam vystavovatelů najdete na webu, vstupenky koupíte online nebo na místě za 100 korun. Otevírací doba prodejní přehlídky je v pátek od 16 do 22 hodin, v sobotu od 10 do 22 a v neděli od 10 do 17 hodin. Vstupenka na Plzeň Design Week zahrnuje zároveň vstup na výstavu 100PY: Sto let republiky očima pěti generací.

Tip na páteční večer: Páteční den Plzeň Design Weeku zakončí energická funk-rapová kapela BT’n’J z Klatov, a to od 21 hodin v Klempírně v DEPO2015.

  • Festival Animánie bude ve znamení osmiček

Mezinárodní festival animované tvorby Animánie odstartoval ve čtvrtek 15. listopadu v Moving Station, kulturním centru na nádraží Plzeň Jižní Předměstí. Velkým tématem festivalu jsou významné osmičky v českých dějinách. Od čtvrtka do neděle se budou promítat snímky z tvorby dětí a mládeže z Polska, Česka, Portugalska nebo Belgie. V pátek můžete zhlédnout například loutkový film Psí ostrov, v sobotu pak filmy Můj život Cuketky nebo Asphalt Watches. Promítat se bude také v univerzitní kavárně Družba v Sedláčkově ulici. Kompletní program i informace o vstupenkách najdete na webu Animánie.

  • Konference TEDxPlzeň přiveze inspirativní řečníky napříč obory

TEDx je mezinárodní konference, která se vyznačuje svojí neformálností a důrazem na srozumitelnost. Téma třetího ročníku zní I já tě tvořím a nechá publikum nahlédnout pod pokličku dalších myšlenek hodných šíření. Pozvání vytvořit ojedinělou atmosféru přijali Ruth Hálová, mikrobioložka a jedno z dětí sira Nicholase Wintona, Marian Jelínek, hokejový trenér a kouč, Adéla Elbel, komička a překladatelka, Tereza Engelová, zahraniční reportérka, a další. Více informací o akci najdete na webu TEDxPlzeň, vstupenky koupíte online tamtéž.

  • Zabijačkové hody  v Lokále Pod Divadlem

S podzimem přichází období tradičních zabijaček a vepřových hodů. Do Lokálu Pod Divadlem se na zabijačku budete moci vypravit hned třikrát za zimu, poprvé už tuto sobotu 17. listopadu. Těšte se na tradiční zabijačkové pochoutky jako jitrnice nebo jelítka, zabijačkový guláš a ovar. Zabijačka se odehraje před Lokálem – pod Divadlem J. K. Tyla, a to od 11 až do pozdních nočních hodin.

  • Splňte si pivařský sen a naučte se čepovat pivo jako profík

Že čepování piva není žádná legrace, to jste už možná slyšeli. Správně načepovat hladinku nebo šnyt, to chce cvik a praxi. Tomuto umění můžete přijít na kloub na pravidelné škole čepování přímo v pivovaru Plzeňský Prazdroj, kde si vás vezmou do parády zkušení výčepní. Příští termín je už v pátek 16. listopadu od 19 hodin, místa si rezervujte na reservations@asahibeer.cz.

  • Sváteční výlov rybníka Drahotín

V sobotu 17. listopadu si udělejte výlet k rybníku Drahotín u Zruči, kde se uskuteční pravidelný podzimní výlov. Součástí akce bude i prodej kaprů, který začne kolem 10 hodin dopoledne. Cena kaprů bude 75 Kč/kg.

Text: Alena Fialová, Plzeň - Turismus


Zveřejněno: 16. 11. 2018, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování