ÚvodO městěAktualityAktuality z městaStudenti ze čtrnácti škol soutěží o nejlepší fiktivní firmu

Studenti ze čtrnácti škol soutěží o nejlepší fiktivní firmu

fotografie: E. Barborková

fotografie: E. Barborková

Studenti čtrnácti škol z dvanácti měst soutěží od středy 11. prosince na půdě Střední průmyslové školy dopravní v Plzni o nejlepší fiktivní firmu. Založili jich celkem 31 a jejich cílem je získat ocenění v kategorii nejlepší stánek, katalog, reklamní spot, prezentace firmy a v kategorii s názvem Fair Play. Slavnostního zahájení dvoudenní akce se zúčastnil také primátor města Plzně Martin Baxa.

„Vás všechny, jak jste tady, nejspíše v budoucích desetiletích nečekají žádné jistoty. Uvědomuji si, že toto není dobré slyšet, ale myslím si, že to tak je. Pokud ale budete mít nápady, budete schopni něco vymyslet a také se tím živit, je to to nejlepší, co vás může potkat,“ řekl přítomným studentům z Plzeňského, Jihočeského i Středočeského kraje primátor. Současně poděkoval také Plzeňskému kraji a vedení školy, která má téměř tisíc žáků a přes 200 zaměstnanců, že 24. ročník regionálního veletrhu fiktivních firem „Vánoční Plzeň“ zorganizovali.

fotografie: E. Barborková

Studenti založili firmy zaměřené na různé oblasti služeb i zboží, například na dekorace do bytů, prodej brýlí, prodej zakrslých králíčků, výrobu speciálních džusů a další.

Text: Eva Barborková


 

Fotogalerie

Zveřejněno: 12. 12. 2019, Adriana Jarošová

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace Smetanovské dny se otevře v novém okně
27.2. - 26.3.2020
Smetanovské dny
Web Hudební ceny Žebřík se otevře v novém okně
13.3. - 13.3.2020
Hudební ceny Žebřík
Webová prezentace Blik Blik se otevře v novém okně
27.3. - 28.3.2020
Blik Blik
Web Slavnosti svobody Plzeň se otevře v novém okně
1.5. - 6.5.2020
Slavnosti svobody