ÚvodO městěAktualityAktuality z městaŠkolní jídelna 15. základní školy dostala k 50. narozeninám rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci

Školní jídelna 15. základní školy dostala k 50. narozeninám rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci

Minulý týden byl slavnostně zahájen provoz zrekonstruované a modernizované školní kuchyně, jídelny i skladových prostor v 15. ZŠ v Plzni ve Skvrňanech za téměř 24 milionů korun. Prostory, které byly postaveny v roce 1972, se tak prvních rozsáhlých změn dočkaly po půl století.

Foto: H. Josefová

Zahájení provozu (fotografie: H. Josefová)

„Mám velkou radost z této investice a těší mě, že se nám podařilo vyjednat nemalé finanční prostředky. Zákulisí kuchyně jsem si už obhlédla a musím říci, že jsem nadšena a trošku taky závidím. Vím, že se tady v 15. základní škole vaří výborně a že se tu pořádají dny mezinárodní kuchyně. Doufám, že se opět budou konat. Věřím, že se celému skvělému kuchařskému týmu bude v nově vybavené kuchyni dobře vařit a že to žáci i pedagogové ocení. Přeji, ať vám nové prostory dobře slouží,“ uvedla při slavnostním otevření radní města Plzně pro oblast školství Lucie Kantorová.

Foto: H. Josefová

„Jsme rádi, že se podařilo po padesáti letech tyto prostory zrekonstruovat, a velké poděkování patří našemu zřizovateli, jímž je město Plzeň, že zajistil finanční prostředky na tuto nákladnou rekonstrukci,“ uvedla mimo jiné ředitelka 15. ZŠ Soňa Pavelková. Dodala, že po dobu rekonstrukce, která trvala od dubna do konce letních prázdnin, se žáci 15. ZŠ stravovali v náhradních jídelnách 33. ZŠ, Akademie hotelnictví a v jídelně SOUE Vejprnická.

Text: Hana Josefová

Fotogalerie

Zveřejněno: 21. 9. 2022, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace se otevře v novém okně
23.9. - 28.9.2022
Finále Plzeň

Pomoc Ukrajině
Допомога Україні


Informace pro občany Ukrajiny
Veřejná sbírka Pomáhající Plzeň