ÚvodO městěAktualityAktuality z městaSbírka Díky dětem hledá příjemce pro rok 2019

Sbírka Díky dětem hledá příjemce pro rok 2019

Předávání výtěžku celoroční sbírky Díky dětem v roce 2019 (fotografie: M. Pecuch)

Předávání výtěžku celoroční sbírky Díky dětem v roce 2019 (ilustrační foto: M. Pecuch)

Sbírka Díky dětem, již garantuje Nadace 700 let města Plzně, hledá možné příjemce finanční pomoci, kterou se podaří nasbírat v roce 2019. Pomoc může směřovat k jednotlivcům či skupinám dětí se sociálním, zdravotním nebo jiným znevýhodněním. Podpořen může být i projekt, který pomáhá takovým dětem v nejrůznějších zařízeních. Podněty bude nadace sbírat do konce února.

„Finance je možné použít i na zakoupení přístroje například pro zkvalitnění výuky na speciálních školách a podobně,“ uvedla ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková. Doplnila, že loni, kdy se uskutečnil první ročník sbírky, se vybralo 185 tisíc korun.   Byly rozděleny na projekty Zdravínek do Fakultní nemocnice Plzeň, Znakovka do škol a na podporu handicapovaných sportovců TJ zdravotně postižených Halma.

O tom, kdo bude příjemcem peněz pro rok 2019, rozhodne správní rada nadace ve spolupráci s dětmi z Talentového centra tance Storm Ballet, které stojí za myšlenkou pomoci dětí dětem.

Návrhy na možné příjemce zasílejte na adresu kozakova@plzen.eu.

Sbírka Díky dětem navazuje na myšlenku benefičního večera Kouzlo Vánoc, který se v Plzni koná pravidelně od roku 2013. Program večera připravují děti z plzeňského tanečního studia Storm Ballet Studio Plzeň. S dětmi se v něm objevují také známé tváře, které vystupují bez nároku na honorář. Výtěžek večera je vždy věnován na pomoc dětem, a to na konkrétní účel.

Sbírka Díky dětem navíc rozšiřuje možnost pro dárce přispívat celoročně. Pro tyto účely je zřízen transparentní účet 2801316725/2010, dále mohou dárci přispívat formou DMS a na projekt jsou poukazovány také prostředky z řady akcí, jejichž organizátoři se do projektu zapojí. Přispět lze i nákupem prostřednictvím portálu www.givt.cz, stačí nakoupit pro Nadaci 700 let města Plzně.

Více informací o sbírce Díky dětem: http://dikydetem.cz.

Zveřejněno: 12. 2. 2019, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně