ÚvodO městěAktualityAktuality z městaRytířský turnaj nebo festival jídla lákají Plzeňany o svátku sv. Václava k řece Radbuze

Rytířský turnaj nebo festival jídla lákají Plzeňany o svátku sv. Václava k řece Radbuze

Na svátek svatého Václava, ve středu 28. září 2022, ožije okolí řeky Radbuzy. Na pravém břehu nedaleko kostela U Ježíška se odehraje jezdecký rytířský turnaj pořádaný pro samotného českého krále Jana Lucemburského. Na druhé straně řeky v DEPO2015 provoní areál oblíbený festival pouličního jídla DEPO Street Food Market.

Ilustrační grafika

Ilustrační grafika

Rytířské klání přenese návštěvníky do roku 1323. Krále Jana a královnu Elišku přivítají na kolbišti bratři německého řádu Panny Marie v Jeruzalémě. U řeky se sjedou i další stateční rytíři a páni s družinami, aby změřili své síly. O program se postarají svým tancem také urozené dámy, přijedou muzikanti a kejklíři. Připraveno je dobové tržiště, občerstvení nebo hry pro děti.

Akci pořádá skupina Plzeňští, spolek šermířů a přátel historie a Plzeňský landfrýd za podpory Nadace 700 let města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2-Slovany. Podrobný program je na www.turnajujeziska.cz.

Živá atmosféra, vůně a chutě odlehlých konců světa nebo dobroty z daleka i blízka budou Plzeňany lákat z druhého břehu Radbuzy. Od 10 do 18 hodin mohou lidé oslavit svátek svatého Václava, patrona naší země, pořádnou hostinou. DEPO2015 nabídne labužníkům nevšední gastronomické zážitky z food trucků a gastro stánků. Chybět nebudou ani lahodné nápoje a sladké dobroty. Pořadatelé z DEPO2015 slibují, že si na své přijdou i vegetariáni nebo příznivci veganské kuchyně. Vstup na tuto akci je zdarma.

Více informací o programu nebo seznam restaurací a gastro provozů, které Plzeňanům nabídnou to nejlepší z české kuchyně, najdou lidé na www.depo2015.cz.

Text: Eva Kriegerová


Zveřejněno: 27. 9. 2022, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


Pomoc Ukrajině
Допомога Україні


Informace pro občany Ukrajiny
Veřejná sbírka Pomáhající Plzeň