Plzeňská zoo se otevřela návštěvníkům

Areál je přístupný v letním režimu, tedy od 8 do 19 hodin, pokladna se uzavírá v 18 hodin. Uvnitř může být najednou jen 2500 lidí, což je 20 procent kapacity areálu. Rezervace nejsou nutné, kapacita je dostatečná a počet návštěvníků je průběžně monitorován.

Zoologická a botanická zahrada města Plzně se v pondělí 12. dubna po několikaměsíčním uzavření, jež bylo způsobeno vládními opatřeními, která měla zabránit šíření onemocnění covid-19, opět otevřela návštěvníkům. Avšak za přísných hygienických opatření. Otevřen je i přilehlý DinoPark.

Areál je přístupný v letním režimu, tedy od 8 do 19 hodin, pokladna se uzavírá v 18 hodin. Uvnitř může být najednou jen 2500 lidí, což je 20 procent kapacity areálu. Rezervace nejsou nutné, kapacita je dostatečná a počet návštěvníků je průběžně monitorován. Při nákupu vstupenek je preferována platba kartou. Uzavřeny jsou pavilony, prodejna suvenýrů i Akva Tera na Palackého třídě. Nekonají se komentované prohlídky ani jiné akce. V restauračních zařízeních uvnitř zoo fungují výdejní okénka. Návštěvníci musejí mít ochranu dýchacích cest (respirátory či zdravotnickou ochrannou masku) a dodržovat od sebe rozestupy. Pracovníci zoo pro ně připravili dostatek desinfekčních prostředků, které jim jsou při návštěvě zoo k dispozici.

Dárkový poukaz (ilustrační obrázek)

Dárkový poukaz (ilustrační obrázek)

Plzeňská zoo má fungující e-shop, v němž je možné zakoupit dárkové poukazy pro zvířata a také různé upomínkové předměty a publikace.

Zoologická a botanická zahrada města Plzně letos slaví své 95. narozeniny. Toto výročí připomíná venkovní výstava umístěná v plzeňských Smetanových sadech.

Další informace najdete na: www.zooplzen.cz.

Text: Hana Josefová