Město Plzeň připravilo dětský sportovní den na 28. září

Akce Plzeň žije zdravě a děti s ní se uskuteční v Křižíkových sadech od 9 do 18 hodin. Akce je pro všechny zdarma, účastníci si po absolvování aktivit odnesou i drobný dárek.

Město připravilo na svátek 28. září 2020 sportovní den pro děti. Akce Plzeň žije zdravě a děti s ní se uskuteční v Křižíkových sadech od 9 do 18 hodin. Akce je pro všechny zdarma, účastníci si po absolvování aktivit odnesou i drobný dárek.

Ilustrační grafika

Ilustrační grafika

Děti si budou moci zastřílet z luku, zakopat na bránu či projet na kolech opičí dráhu. Dále si mohou zkusit rozdělávat oheň pomocí křesadla, komunikaci pomocí vysílaček nebo vyrábění různých druhů uzlů. Připravena je i výuka nordic walkingu pro celou rodinu a další aktivity.

„Děti jsou naše budoucnost. Proto dbám na to, abychom nepořádali pouze vrcholné sportovní akce pro organizovaný sport, ale také zcela základní pohybové volnočasové aktivity pro děti, které nejsou v žádném oddíle zaregistrovány. Snahou je ukázat jim a jejich rodičům možnosti pohybu ve volné přírodě,“ uvedl první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký, do jehož gesce sport v Plzni patří.

Plzeňský sportovní odbor připravuje každý rok nejen tuto sportovní akci pro děti, ale také pro seniory. Tím je i v letošním roce přebor v plavání, který se bude konat na začátku prosince.

Editace textu: Marie Fialová