Festival Inovujeme Plzeň přilákal stovky studentů

Západočeská metropole má za sebou druhý ročník festivalu Inovujeme Plzeň. Ten se odehrál ve středu 6. listopadu v areálu DEPO2015.

Inovujeme Plzeň (zdroj fotografií: SITmP)

Inovujeme Plzeň (zdroj fotografií: SITmP)

Západočeská metropole má za sebou druhý ročník festivalu Inovujeme Plzeň. Ten se odehrál ve středu 6. listopadu v areálu DEPO2015. Na návštěvníky čekaly více než tři desítky vystavovatelů, k vidění zde byly technologie z oblasti umělé inteligence, řešení pro chytrá města, průmyslové inovace regionálních firem nebo výzkum z univerzitního prostředí, to vše doplněno o zajímavé přednášky. „Festival primárně cílí na studenty, takže jsme samozřejmě měli obavy, jak se na návštěvnosti podepíše stávka učitelů, která se bohužel sešla s termínem konání akce. Určitě jsme to pocítili, ale nakonec jsme i přes tuto komplikaci byli spokojeni. Na festival dorazila zhruba tisícovka školáků a studentů z celého kraje a k tomu samozřejmě návštěvníci z řad široké veřejnosti. Máme radost z kladných reakcí a těšíme se na další ročník,“ řekl Tomáš Cholinský ze Správy informačních technologií města Plzně, organizace, jež festival zajišťovala.

Emmanuel Prévinaire (foto: M. Pecuch)

držitel Oscara za technické inovace a ceny Emmy Emmanuel Prévinaire (foto: M. Pecuch)

Souběžně s festivalem probíhala v plzeňském DEPO2015 také konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl DronEdge 2019. Do Plzně dorazila celá řada tuzemských i zahraničních hostů, mezi nimiž nechyběl ani dvojnásobný držitel Oscara za technické inovace a ceny Emmy Emmanuel Prévinaire. Uznávaný odborník, který stojí za leteckými záběry známých hollywoodských snímků jako je James Bond, Harry Potter, Mission Impossible nebo Game of Thrones, nešetřil slovy chvály. „Jsem naprosto ohromen a nadšen z toho, jak funguje plzeňská Správa informačních technologií města a hlavně z dynamiky dané organizace. Líbí se mi především, jak zde zapojujete do svých aktivit mladé lidi, kteří jsou nositeli naší budoucnosti. Tým Luďka Šantory investuje do těchto aktivit mnoho energie. Věřím, že v horizontu 10 až 15 let se vám tato investice zcela vrátí.“