ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPrimátor popřál prvnímu letošnímu miminku v ČR jen to nejlepší, jde o Viktorku z Plzně

Primátor popřál prvnímu letošnímu miminku v ČR jen to nejlepší, jde o Viktorku z Plzně

Fotografie: M. Říský

Fotografie: M. Říský

V životě jen to nejlepší a zejména pak pevné zdraví popřál v pátek 8. ledna primátor města Plzně Martin Baxa malé Viktorce, která je prvním letošním miminkem narozeným v České republice. Holčička z Plzně přišla na svět ve Fakultní nemocnici Plzeň v první minutě nového roku, měřila 50 centimetrů a vážila 3330 gramů. Její rodiče, oba Plzeňané, z rukou primátora převzali jako dárek stříbrnou pamětní městskou minci, dětskou autosedačku a dárkový koš. Krátkého setkání se zúčastnil také šestiletý bráška malé Viktorie Tobiáš.

Fotografie: M. Říský

„Velice mě těší, že se první miminko roku 2021 v České republice narodilo právě v našem městě. Dovolte mi proto, abych vám co nejupřímněji poblahopřál k narození dcery Viktorie a popřál jí do života všechno dobré, hlavně pevné zdraví,“ uvedl primátor Martin Baxa. Rodičům holčičky popřál, aby jim jejich krásný přírůstek do rodiny přinášel jen radost, aby měli dostatek vytrvalosti a sil k výchově a spolu s Viktorkou prožili co nejvíce šťastných okamžiků.

Fotografie: M. Říský

Text: Eva Barborková

Fotogalerie

Zveřejněno: 11. 1. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování