ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPoznejte les všemi smysly. Arboretum Sofronka zve milovníky přírody na Den lesa

Poznejte les všemi smysly. Arboretum Sofronka zve milovníky přírody na Den lesa

Ilustrační fotografie (zdroj: arboretum Sofronka)

Ilustrační fotografie (zdroj: arboretum Sofronka)

Tradiční akce Den lesa se koná v plzeňském arboretu Sofronka ve čtvrtek 21. září. Dopolední program je vyhrazen pro pozvané třídy plzeňských základních škol. Pracovníci arboreta je provedou sedmi stanovišti s nejrůznější lesní tematikou.

Dvě komentované prohlídky pro veřejnost se pak konají od 16 do 17:30 hodin. Účastníci si za odborného výkladu prohlédnou areál arboreta, kde se budou moci seznámit se zajímavými druhy borovic a jejich šiškami, různými okrasnými dřevinami nebo včelími úly. S lesníkem si ale také projdou přilehlou část městského lesa. Návštěvníky také potěší možnost krmení daňků v horní části arboreta.

Ilustrační fotografie (zdroj: arboretum Sofronka)

Světovou sbírku borovic na Sofronce založil v roce 1956 Karel Kaňák. Původně sloužila jako vědecko-výzkumné pracoviště Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, zabývající se šlechtěním rodu Pinus (borovice). Od roku 2010 se stala Oddělením pro vzdělávání, veřejnost, vědu a výzkum, Úseku lesů, městské zeleně a vodního hospodářství Správy veřejného statku města Plzně. V současné době zde roste kolem 40 druhů borovic, navíc 15 mezidruhových kříženců. Díky tomu patří tato sbírka borovic k největším na euroasijském kontinentu.

Text: Monika Krausová


Zveřejněno: 19. 9. 2023, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Pilsner Urquell se otevře v novém okně
6.10. - 7.10.2023
Pilsner Fest

Doprava v Plzni


Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni