ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPoctu všem zdravotníkům vytvořily děti ze 70. MŠ

Poctu všem zdravotníkům vytvořily děti ze 70. MŠ

Zdroj fotografií: 70. MŠ

Zdroj fotografií: 70. MŠ

Galerii na plotě‘ a na ní pět a půl metru dlouhý komiks má od minulého týdne 70. mateřská škola (MŠ) ve Waltrově ulici na plzeňských Skvrňanech. Kdo se zastaví a začne si obrázky, které vytvořily děti z této mateřinky, prohlížet, zjistí, že jsou na nich zachyceni zdravotníci při práci.

„Povídali jsme si s děvčaty a chlapci o zaměstnání jejich rodičů, prarodičů, tetiček či strýčků a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. A při vyprávění zazněly i příběhy o maminkách, které pracují ve zdravotnictví. Děti vyprávěly také o tom, co v čekárnách a ordinacích zažily i ony samy. A tak vznikl nápad: Co kdybychom nakreslily velikou nemocnici a všechno, co do ní patří,“ uvedla učitelka Šárka Langa. Dodala, že nápad se líbil a zapojili se i rodiče, a tak díky společné práci vznikla koláž.  Na pět a půl metru dlouhém výkresu začaly postavičky lékařů, sestřiček, záchranářů, pacientů, řidičů sanitek a pilotů helikoptér žít svůj vlastní příběh…

Zdroj fotografií: 70. MŠ

„Koláž je nyní umístěna v naší ‚Galerii na plotě‘. A těšit se z ní mohou všichni, kdo kolem projdou. Když se chvíli u našeho plotu zastaví, poznají, že návštěva nemocnice nemusí být vždy jen smutnou událostí. Alespoň ta naše všem kolemjdoucím určitě vykouzlí úsměv na tváři. Naše společné dílo je poctou všem zdravotníkům. Chtěli jsme připomenout, jak důležitou a náročnou službu pro nás dělají, a to nejen nyní, v době, kdy nás ohrožuje onemocnění covid-19. Náš komiks je vlastně poděkování za jejich náročnou práci. A díky patří i rodičům, kteří dětem pomohli,“ připomněla Šárka Langa.

I díky zmiňovanému dílu je vidět, že 70. MŠ je místo plné dětí, her a zábavy, ale i místo, kde se děti scházejí se svými kamarády a učí se nové věci, které v životě budou potřebovat, a poznávají i hodnoty jako například přátelství, úctu k sobě i k druhým a radost z dobře vykonané práce.

Editace textu: Hana Josefová

Fotogalerie

Zveřejněno: 23. 2. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování