ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPlzeňský kraj zná svou babičku roku

Plzeňský kraj zná svou babičku roku

Smysl pro humor, pohotovost nebo kreativita. Tyto vlastnosti a další dovednosti předváděly soutěžící v klání Babička roku 2023, které se konalo ve čtvrtek 14. září v KD Šeříková v Plzni. Soutěž pořádala Krajská rada seniorů Plzeňského kraje, a za město Plzeň se akce zúčastnil Jiří Šrámek, radní pro oblast sociální a aktivní život seniorů, který zasedl v porodě.

Babička roku. Foto: Barbora Hájková

Babička roku. V porotě zasedl radní Jiří Šrámek (uprostřed). Foto: Barbora Hájková

O titul se ucházelo sedm babiček z celého Plzeňského kraje. Během odpoledne vyprávěly o svém životě a poté ve volné disciplíně představily své záliby. Zpívaly, cvičily s míčem, rapovaly nebo tančily salsu. „Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným dámám, ale také pořádající organizaci, porotcům a všem, kdo přišli. Soutěžící nám ukázaly, že věk je opravdu jen číslo, a že dokáží žít aktivně a život si užívat naplno,“ sdělil Jiří Šrámek.

Absolutní vítězkou se stala Dana Herbriková z Domažlic, druhé místo obsadila Marie Vechová z Radčic, která zároveň získala titul Babička sympatie, a třetí příčku Dagmar Hemzálková z Koutu na Šumavě. Vítězka bude reprezentovat Plzeňský kraj na finále soutěže v Olomouci, které se uskuteční 24. října 2023.

Text: Barbora Hájková


Zveřejněno: 15. 9. 2023, Monika Krausová

Tradiční akce města Plzně

Web Pilsner Urquell se otevře v novém okně
6.10. - 7.10.2023
Pilsner Fest

Doprava v Plzni


Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni