ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPlzeňské infocentrum zve na oslavy Dne turistických informačních center

Plzeňské infocentrum zve na oslavy Dne turistických informačních center

Zdroj fotografií: Turistické informační centrum města Plzně

Zdroj fotografií: Turistické informační centrum města Plzně

Plzeňské turistické informační centrum se zapojí speciálním programem k oslavám Dne turistických informačních center, jenž připadá na 24. října. Při této příležitosti připravilo kvízy pro děti, speciální komentovanou prohlídku i malé dárky k nákupu.

Infocentrum sídlí na náměstí Republiky 41 vedle radnice, provozuje je městská organizace Plzeň – TURISMUS. Hlavní náplní centra je poskytování informací turistům, průvodcovských služeb a prodej suvenýrů. Zprostředkovává rovněž ubytování.

„Řídíme se tím, že by od nás neměl nikdo odcházet s odpovědí nevím. Nicméně je třeba říct, že ne všechny dotazy našich klientů souvisí s turistickou nabídkou či službami. Za dobu provozu infocentra jsme se setkali s řadou až kuriózních dotazů, jako například kde se dají opravit kamna, zda máme v prodeji portrét prezidenta nebo kolik mají rozchod tramvajové koleje. I proto jsme se rozhodli připojit ke Dni turistických informačních center a ukázat veřejnosti, co práce za pultem obnáší. Ti odvážnější si to budou moci i vyzkoušet,“ uvedl vedoucí Turistického informačního centra Dalibor Linda.

Zdroj fotografií: Turistické informační centrum města Plzně

Ve čtvrtek 24. října dostanou všichni zákazníci k nákupu malý dárek, pro děti je připraven speciální program. Malí návštěvníci si budou moci vyplnit soutěžní kvíz, všechny luštitele čeká odměna. Připravena je také speciální komentovaná prohlídka města s názvem O Plzni vážně a nevážně. Průvodce v kostýmu zájemce provede historickým centrem a ukáže jim Plzeň z trochu jiného úhlu pohledu.

Prohlídka začíná v 16 hodin. Vstupenky v ceně 50 korun je nyní možné zakoupit v infocentru nebo prostřednictvím Plzeňské vstupenky.

Den turistických informačních center symbolicky připadl na 24. října. Na stejný den již v roce 1972 OSN stanovila Světový den pro rozvoj informací. K oslavám se připojí více než 150 infocenter, která jsou sdružena v Asociaci turistických center České republiky.

Zveřejněno: 18. 10. 2019, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně