ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPlzeňská zoo slaví 95 let od svého založení výstavou, v pondělí otevře své brány návštěvníkům

Plzeňská zoo slaví 95 let od svého založení výstavou, v pondělí otevře své brány návštěvníkům

Výstava ve Smetanových sadech (fotografie: A. Jarošová)

Výstava ve Smetanových sadech (fotografie: A. Jarošová)

Historie plzeňské zoologické zahrady, která se začala psát v roce 1926, je neobyčejně bohatá. Skrývá se v ní například několikanásobná změna zřizovatele a statutu, požár skleníku, stěhování, československé prvoodchovy, povodně i vytoužená půlmilionová návštěvnost z roku 2019. Výstava ve Smetanových sadech přináší ohlédnutí za uplynulými 95 lety a porovnává na několika vybraných případech chov zvířat a vzhled expozic před lety a v současnosti. K vidění je výstava do konce dubna.

Výstava ve Smetanových sadech (fotografie: A. Jarošová)

Díky prvním uvolnění protiepidemickým opatřením se od pondělí 12. dubna od 8 hodin otevře pro návštěvníky Zoologická a botanická zahrada města Plzně v letním sezonním režimu, a to pouze venkovní areály. „Nákup vstupenek je možný na pokladnách. Pavilony jsou uzavřeny, gastro podniky budou fungovat v režimu výdejního okénka. Uzavřeny zůstávají suvenýry i Akva Tera, nebudou se konat ani komentovaná krmení. Návštěvníci jsou povinni nosit ochranu dýchacích cest. Kapacita zoo je omezena na 2500 osob za den. Rezervace nejsou nutné, kapacita naší zahrady je dostatečná,“ uvedl mluvčí zoo Martin Vobruba.

Výstava ve Smetanových sadech (fotografie: A. Jarošová)

Text: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 8. 4. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Slavnosti svobody se otevře v novém okně
6.5. - 9.5.2021
Slavnosti svobody 2021

COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování