ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPlzeňská vodárna zahájila napouštění vody do bazénů

Plzeňská vodárna zahájila napouštění vody do bazénů

Vodárna Plzeň a. s. odstartovala v březnu napouštění vody do zahradních bazénů. Naplnění bazénu cisternou je nejen jistota kvality vody, ale i toho, že klient neohrozí odběr pitné vody v okolí. Termíny závozů se rychle plní, aktuálně má vodárna obsazené termíny asi ze 40 procent až do poloviny května.

Areál Vodárny Plzeň (ilustrační foto)

Areál Vodárny Plzeň (ilustrační foto)

„Cisterna je stále oblíbenější možností, jak si zajistit v bazénu čistou a nezávadnou vodu. Veřejná vodovodní síť není pro tak velké odběry k plnění bazénů určená. Při roztočení kohoutku vlivem nárazových změn hydraulických poměrů v potrubí může dojít k uvolnění usazenin na jeho stěnách a následnému zakalení vody.  A to nejen přímo v místě odběru, ale někdy i v poměrně širokém okolí,“ uvedla mluvčí vodárny Dana Veselá. Připomněla, že napouštění vody z kohoutku navíc není možné použít v lokalitách s nedostatečnou kapacitou vodního zdroje. Doplnila, že v případě plnění bazénů vodou z vlastní studny se mohou lidé setkat s různými nežádoucími látkami, které pak musí likvidovat chemikáliemi.

Pokud budou chtít lidé i přesto naplnit bazén přímým napouštěním z vodovodu, musí dodržovat pravidlaPostup je nutné konzultovat s pracovníky centrálního dispečinku vodárny na telefonním čísle 377 413 444, kde získají klienti pokyny, jak postupovat, aby neohrozili kvalitu pitné vody u sebe ani ve veřejném vodovodu. Obecně lze říci, že čas napouštění je nutné volit v nočních hodinách. Zároveň platí jednoduché pravidlo rychlosti napouštění přibližně 10 litrů za minutu.

Cisterny disponují hadicemi dlouhými 50 metrů i více a voda se tak dostane bez problému i do zahrad, kam je přívod komplikovaný. Při naplnění vody cisternou zaplatí zákazník vodné dle platného ceníku a dopravu, ušetří ale na stočném.

Termín zavážky je nutné objednat na příslušných provozech vodárny e-mailem nebo telefonem a fakturu za závoz platit výhradně bezkontaktně na účet vodárny. Při samotném napouštění bazénu je nezbytné používat ochranné respirátory.

Kontakty na příslušné provozy:

Plzeň – tel.: 377 413 442, e-mail: marta.sevcikova@vodarna.cz
Kralovice – tel.: 373 396 304, e-mail: lukas.kovar@vodarna.cz
Nýřany – tel.: 377 931 315, e-mail: lubos.kucera@vodarna.cz

Editace textu: Marie Fialová


Zveřejněno: 1. 4. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Industry Open se otevře v novém okně
20.5. - 19.8.2023
Industry Open
Web se otevře v novém okně
9.6. - 11.6.2023
Historický víkend

Doprava v Plzni


Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni