ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPlzeňská senior akademie se kvůli pandemii nekoná

Plzeňská senior akademie se kvůli pandemii nekoná

Kvůli nepříznivé epidemické situaci se nekoná ve druhémtřetím plzeňském městském obvodě Plzeňská senior akademie, která měla být původně zahájena v prvním pololetí letošního roku. Zrušeno je také pokračování kurzů senior akademie, jež začala loni v září v prvnímčtvrtém plzeňském obvodě.

„Je nám líto, že se tato mezi seniory velmi oblíbená akce neuskuteční, ale musíme dodržovat všechna vládní nařízení a hygienická opatření,“ uvedl Karel Zahut z Městské policie Plzeň, která projekt ve spolupráci se čtyřmi největšími plzeňskými obvody organizuje.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Plzeňská senior akademie je bezpečnostně preventivní program Městské policie Plzeň. Cílem projektu je připravit seniory na krizové životní situace, ve kterých se mohou ocitnout. Účastníci akademie absolvují cyklus přednášek a exkurze. Důležitým aspektem je i socializace seniorů.

Absolventům seniorské akademie je určen navazující projekt Nedám se, jenž spolupořádá magistrátní odbor sociálních služeb. Jde o praktický výcvik seniorů, například v sebeobraně, orientaci v terénu, sestavování identikitu i v dalších dovednostech.

Ilustrační grafika

Pilotní projekt Plzeňské senior akademie se uskutečnil již v roce 2015. Od té doby akademií i navazujícím projektem Nedej se prošla bezmála tisícovka účastníků.

Text: Marie Fialová


Zveřejněno: 7. 1. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Slavnosti svobody se otevře v novém okně
6.5. - 9.5.2021
Slavnosti svobody 2021

COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování