ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPlzeňané mohou opět přijmout výzvu, vyrazit do práce na kole

Plzeňané mohou opět přijmout výzvu, vyrazit do práce na kole

Zdroj fotografií: Plzeň na kole

Zdroj fotografií: Plzeň na kole

I letos se mohou lidé spolu se svými kolegy zapojit v květnu do celorepublikové soutěžní kampaně Do práce na kole. Stačí vytvořit dvou až pětičlenný tým a celý květen jezdit co nejčastěji do práce či školy na kole nebo koloběžce. Je možné také běhat, chodit pěšky nebo jezdit na in-linech. „Zlepšíte si svou kondici, zažijete s kolegy něco nového, a pokud normálně jezdíte autem, ulevíte i místu, kde žijete. Navíc můžete vyhrát nějakou ze zajímavých cen,“ vyzývají organizátoři. Vloni na Plzeňsku jezdilo 822 soutěžících ze 179 firem a organizací, kteří společně objeli, oběhli a obešli 4,6 krát zeměkouli, jinými slovy téměř 200 krát dojeli z Plzně do Paříže.

„V tuto chvíli je už přihlášeno téměř 400 účastníků a organizátoři doufají, že překonají tisícovku. Zapojují se zaměstnanci univerzity i dalších škol, úřadů, organizací a velkých plzeňských firem. Výzvu přijal i Josef Bernard, hejtman Plzeňského kraje, plzeňský náměstek primátora pro dopravu a životní prostředí Michal Vozobule, radní města Plzně pro oblast školství Lucie Kantorová a další,“ uvedla za organizátory Eva Haunerová.

Zdroj fotografií: Plzeň na kole

Kampaň není omezena pouze na Plzeň. Účastnit se může tým z libovolné části Plzeňského kraje. Přihlašování je možné od 1. března do 30. dubna na www.dopracenakole.cz, v březnu je však registrace zvýhodněná. Při registraci nezapomeňte zvolit nejbližší město s lokálním koordinátorem – Plzeň. Místní kampaň koordinuje spolek Plzeň na kole, který plánuje i doprovodné akce - cyklodílny pro veřejnost, tradiční Snídani pro cyklisty a závěrečnou cyklopárty. Čím více cyklistů bude v Plzeňském kraji jezdit, tím větší váhu bude mít hlas volající po zlepšování podmínek pro cyklistiku. Kampaň si pochvalují jednotlivci a vítají firmy, které hradí zaměstnancům startovné jako formu zaměstnaneckého benefitu.

Zdroj fotografií: Plzeň na kole

Zveřejněno: 15. 3. 2019, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Spolu pro Plzeň se otevře v novém okně
1.9. - 28.10.2020
#spoluproplzen
Webová prezentace Finále Plzeň se otevře v novém okně
25.9. - 30.9.2020
Finále Plzeň

Anketa

Jak chcete, aby letos
vypadal vánoční strom v Plzni?