ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPlzeň žije elektromobily, v pivovaru představí automobilovou evoluci

Plzeň žije elektromobily, v pivovaru představí automobilovou evoluci

Vyzkoušet si jízdu v elektromobilu, který absolvoval cestu napříč Evropou, mohou lidé v neděli 19. září, město Plzeň ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem a dalšími subjekty připravilo akci s názvem „Plzeň žije elektromobily“. Na nádvoří Plzeňského pivovaru se představí od 16 do 19 hodin dvě desítky elektromobilů ze spanilé jízdy napříč Evropou Wave Trophy, vystaven bude i jeden z prvních sériově vyráběných elektrovozů z roku 1994 značky Peugeot.

Vizuál akce

Vizuál akce

„Můžeme se těšit na prezentaci Louise Palmera, ředitele závodu Wave Trophy, který jako první objel svět v dopravním prostředku na solární energii. Jeho posláním je ukázat veřejnosti, že sluneční energii lze využít pro cestování po celém světě, stal se tak průkopníkem a nadšencem v oblasti e-mobility. Prezentace v anglickém jazyce začne v půl páté v salonku Formanka, potrvá přibližně 45 minut,“ pozval Přemysl Švarc, vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně, jehož odbor akci připravil. Louis Palmer objel svět na elektrotříkolce v letech 2007 a 2008, cesta dlouhá 32 tisíc mil mu trvala 17 měsíců, celkem projel 38 zemí světa.

Akci zahájí v 16 hodin představitelé města i sami účastníci spanilé jízdy Wave Trophy. Až do 19 hodin bude možné kromě vystavených elektromobilů a jízdy v nich zhlédnout prezentaci firmy Omexom GA Energo, s. r. o., která patří dlouhodobě k lídrům v oblasti elektromontáží pro výrobce a distributory elektrické energie. Současně se v neděli v pivovaru uskuteční od 11 do 17 hodin oblíbený Festival polévky. Vstup do celého areálu je zdarma.

Město Plzeň podporuje oblast elektromobility, mimo jiné má od roku 2020 zpracovanou její studii. Jedním z hlavních cílů vypracování koncepce byla odpověď na otázku, zda má Plzeň zřizovat elektronabíjecí stanice, případně jakého typu a na jakých místech. V září loňského roku Plzeň spustila provoz první městské nabíjecí stanice pro elektromobily, nachází se na parkovišti u hlavního vchodu do zoologické a botanické zahrady, další nabíjecí panel byl zprovozněn na parkovišti Městského obvodu Plzeň 3. Celkem se na území města Plzně nachází přibližně 14 nabíjecích míst. Na nedělní akci „Plzeň žije elektromobily“ bude možné získat také bližší informace ke konceptu elektromobility města.

Text: Eva Kriegerová

Přílohy

Zveřejněno: 15. 9. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace festivalu Divadlo se otevře v novém okně
15.9. - 23.9.2021
Festival Divadlo
Web Finále Plzeň se otevře v novém okně
24.9. - 29.9.2021
Finále Plzeň
Web Inovujeme Plzeň se otevře v novém okně
30.9. - 1.10.2021
Inovujeme Plzeň
Web Dronfest se otevře v novém okně
2.10. - 3.10.2021
Dronfest

COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování