ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPlzeň spustila nový portál. Všechny dotace lidé najdou na jednom místě

Plzeň spustila nový portál. Všechny dotace lidé najdou na jednom místě

Město Plzeň zavádí další novinku, která má za cíl zefektivnit komunikaci s úřadem. Od června radnice spustila nový dotační portál, který shromažďuje na jednom místě všechny aktuálně vypsané dotační programy a tituly. Kromě tohoto přehledu je navíc skrze něj možné o vybraný dotační titul rovnou zažádat, takže výrazně zjednodušuje celý proces, a to jak pro občana samotného, tak pro úředníky, kteří se zabývají zpracováním přijatých žádostí. Webový portál naleznou zájemci na adrese https://dotace.plzen.eu.

Ilustrační obrázek nového webu Dotace - úvod

Ilustrační obrázek nového webu Dotace - úvod

„Už delší dobu jsme se na tento krok připravovali, vnímali jsme, že Plzeňané by jej uvítali a byli jsme si vědomi toho, že přinese úsporu času a zefektivnění práce pro naše zaměstnance. Snažíme se pracovat na tom, aby lidé mohli co nejvíce omezit čas strávený na úřadech, tento krok je proto logickým pokračováním dalších projektů, které v oblasti využití technologií ve veřejné správě činíme,“ řekl primátor města Plzně Pavel Šindelář.

Ilustrační obrázek nového webu Dotace - tituly

Ilustrační obrázek nového webu Dotace - tituly

Kromě přehledného výpisu jednotlivých dotačních programů a titulů mohou zájemci žádost skrze dotační portál rovnou i vyřídit. K tomu je potřeba registrace. „Portál přináší nutnost evidence, ale následně umožňuje elektronickou komunikaci s úřadem, což šetří návštěvy instituce. U každé žádosti je navíc vidět, v jakém se nachází stavu zpracování. Žádost je možné rozpracovat, uložit a následně se k ní vracet a doplňovat až do konečného podání. Portál také hlídá povinné hodnoty nebo přílohy. Ovládání je intuitivní, ale návody jsou součástí portálu,“ shrnul výhody nového prostředí Tomáš Benedikt, ředitel Úseku rozvoje Správy informačních technologií města Plzně.

Ilustrační obrázek nového webu Dotace - žádosti

Ilustrační obrázek nového webu Dotace - žádosti

Podle Zuzany Sladké, projektové manažerky Úseku rozvoje Správy informačních technologií města Plzně, přináší výhody také pro úředníky, jimž zjednoduší práci. „Před spuštěním portálu existovala jen evidenční webová stránka, kam se ručně zapisovaly informace o jednotlivých dotacích a detaily si psaly jednotlivé organizace na vlastní webové stránky. Organizace zveřejňovaly různé typy formulářů. Přijaté žádosti se následně ručně evidovaly a vedlo se několik evidenčních agend. Z pohledu úředníka tedy odpadá nutnost ruční evidence žádostí.

Portál je navíc napojen na další softwarová řešení – například systém Ares, ekonomický sytém města, datový sklad nebo spisovou službu.

Nový dotační portál byl oficiálně spuštěn v červnu, plně využívaný bude od září, kdy se začínají vypisovat dotační tituly pro rok 2023. „Výhodou je i fakt, že jej realizovala společnost, jež dodala dotační portál také pro Krajský úřad Plzeňského kraje. To znamená, že část uživatelů už bude znát ovládání, a novinka tak pro ně bude o to komfortnější,“ dodal Tomáš Benedikt.

Webový portál je k dispozici na adrese:
https://dotace.plzen.eu

Text: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 18. 8. 2022, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Industry Open se otevře v novém okně
20.5. - 19.8.2023
Industry Open
Web Inovujeme Plzeň se otevře v novém okně
2.6. - 3.6.2023
Inovujeme Plzeň
Web se otevře v novém okně
9.6. - 11.6.2023
Historický víkend

Doprava v Plzni


Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni