ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPlzeň spustila ChatBot, nový nástroj pro komunikaci s občany

Plzeň spustila ChatBot, nový nástroj pro komunikaci s občany

Vizuál ChatBotuChatBot, neboli robot sloužící pro okamžitou komunikaci s občany, spustila Plzeň nově na webových stránkách města Plzně www.plzen.eu. Tento počítačový program simulující lidskou konverzaci bude umět rychle pomoct se základní orientací v nejvíce frekventovaných životních situacích, které občané na úřadech řeší. Projekt je součástí konceptu Smart City Plzeň, který má za cíl přinášet chytrá řešení pro lepší život obyvatel západočeské metropole.

Na webových stránkách se ChatBot objevuje jako vyskakovací okno v pravém dolním rohu obrazovky. „ChatBot je běžné konverzační okno, ve kterém se objeví sdělení, že s vámi komunikuje robot Magistrátu města Plzně. Ten poradí s některou ze situací, kterou lze na úřadě vyřídit. S použitím této automatizované konverzace nemusí občan procházet webové stránky, důležité informace, pro které přichází, má v tu chvíli před sebou okamžitě, v řádech vteřin,“ řekl Tomáš Benedikt, vedoucí Úseku rozvoje Správy informačních technologií města Plzně.

Chatbot nabízí informace z několika vybraných oblastí – osobní doklady, evidence občanů, živnostenský úřad, registr řidičů, registr vozidel a registrační značky. V úvodu se objeví daná nabídka, navigace pak funguje velmi jednoduše — označíte jednu z výše uvedených oblastí a robot vám začne nabízet konkrétní situace, opět vyberete a takto postupujete až do chvíle, kdy se dozvíte vše, co potřebujete. Může to být například adresa a úřední hodiny instituce, jaké dokumenty je nutné předložit, nechybí informace o čekacích dobách, možnost objednat se online, samozřejmě funguje i přesměrování na stránky úřadů a další. ChatBot tak automatizovaným dialogem jednoduše provede celým řešením úředního úkonu.

Web města Plzně měsíčně navštíví zhruba 60 tisíc uživatelů, kteří vygenerují na 150 tisíc návštěv.

Zveřejněno: 18. 10. 2019, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace Smetanovské dny se otevře v novém okně
27.2. - 26.3.2020
Smetanovské dny
Web Hudební ceny Žebřík se otevře v novém okně
13.3. - 13.3.2020
Hudební ceny Žebřík
Webová prezentace Blik Blik se otevře v novém okně
27.3. - 28.3.2020
Blik Blik
Web Slavnosti svobody Plzeň se otevře v novém okně
1.5. - 6.5.2020
Slavnosti svobody