ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPlzeň se představí v Senátu, zájemci mohou využít na akci autobus zdarma

Plzeň se představí v Senátu, zájemci mohou využít na akci autobus zdarma

Den Plzně v Senátu 2016 (ilustrační foto)

Den Plzně v Senátu 2016 (ilustrační foto)

V sobotu 22. června bude patřit Valdštejnská zahrada Senátu Parlamentu České republiky prezentaci města Plzně. Uskuteční se v ní Den Plzně v Senátu. Zájemci mohou zdarma na akci využít autobus z Plzně do Prahy, jenž zastaví na Klárově – 5 minut pěšky od Valdštejnské zahrady. Odjezd z Plzně je naplánovaný na 8:30 hodin z parkoviště radnice Úřadu městského obvodu Plzeň 2 Slovany, setkání účastníků je již v 8:15 hodin. Z Prahy bude autobus odjíždět v 19 hodin z Klárova, poblíž stanice metra Malostranská. Předpokládaný příjezd do Plzně je ve 21:30 hodin na parkoviště k radnici na Slovanech. Zájemci se musí nahlásit na email svatkovakr@plzen.eu nejpozději do 12 hodin v pátek 21. června. Počet míst je omezený, žádosti budou řešeny dle pořadí, ve kterém budou přijaty.

Plzeň se ve Valdštejnské zahradě představí jako město, které umí ve své široké kulturní nabídce poskytnout špičkové umělecké zážitky. Vstup do zahrady Senátu Parlamentu České republiky je zdarma.

Pozvánka na Den v Senátu

Program zahájí vernisáž výstavy ke sto letům působení Plzeňské filharmonie v 10:30 hodin, v 11 a 15 hodin se představí Komorní orchestr Plzeňské filharmonie, od 13 hodin je připraveno představení pro děti se soutěží a v 17 hodin odehraje Plzeňská filharmonie slavnostní koncert ke sto letům vzniku Plzeňské filharmonie.

V rámci programu se představí bednáři Plzeňského Prazdroje a bude také probíhat prezentace regionálních potravin Plzeňského kraje.

„Každý rok se snažíme využít příležitosti představit naše město tuzemským i zahraničním turistům v sídle Senátu prostřednictvím plzeňské jedinečnosti nebo výjimečné události. Letos jsme se rozhodli pro Plzeňskou filharmonii, která má za sebou stoletou historii, během níž se stala neodmyslitelnou součástí kulturního života Plzně. Obdivuhodné renomé si získala také v zahraničí,“ uvedl senátor Lumír Aschenbrenner, který nad akcí převzal záštitu.

Den Plzně v Senátu 2016 (ilustrační foto)

„Během té dlouhé a ne vždy jednoduché cesty filharmonie provedla tisíce koncertů a vždy rozdávala radost a potěšení svým věrným posluchačům. Stala se stálicí nejen na plzeňské, ale i české hudební scéně. Svědčí o tom například prestižní ocenění Classic Prague Awards, které získala za nahrávku Kompletního díla pro violoncello a orchestr Bohuslava Martinů v roce 2017,“ doplnil primátor města Plzně Martin Baxa.

Plzeňský den v Senátu (předtím Plzeňské dny v Senátu) organizuje město Plzeň od roku 2005. Za tu dobu se stal tradiční akcí, která se těší zájmu Pražanů a především turistů.

Text: Adriana Jarošová

Přílohy

Zveřejněno: 20. 6. 2019, Adriana Jarošová

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace akce se otevře v novém okně
11.9. - 19.9.2019
Festival Divadlo
Přejdete na článek Plzeň bude o víkendu patřit Dnům vědy a techniky
20.9. - 21.9.2019
Dny vědy a techniky