ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPlzeň přispěje na obědy dětem z rodin, které se ocitly ve hmotné nouzi

Plzeň přispěje na obědy dětem z rodin, které se ocitly ve hmotné nouzi

Radní města Plzně na svém zasedání v pondělí 11. října 2021 odsouhlasili, že město přispěje na obědy dětem, jejichž rodiče pobírají dávky v hmotné nouzi. Město tak chce pomoci zmírnit negativní dopady koronavirové krize, kterým musí některé plzeňské rodiny čelit.

„Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně má ve svém rozpočtu finanční prostředky, které původně byly určeny na dopravu dětí na plaveckou výuku a dopravní výchovu. V uplynulém školním roce však nemohly být kvůli pandemické situaci a lockdownu, jenž výrazně omezil i školní aktivity, využity. Tyto peníze nyní vložíme do projektu s názvem Zvýhodněné stravné pro děti a žáky zřizovaných mateřských škol a základních škol,“ uvedla radní města Plzně pro oblast školství Lucie Kantorová. Dodala, že město Plzeň k tomuto kroku přistoupilo proto, že od nového školního roku děti z rodin, které se ocitly v hmotné nouzi, nemají jiné možnosti, jak získat příspěvek na stravné. Program podpory připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí a finanční příspěvky z tohoto programu přerozděloval Krajský úřad Plzeňského kraje. V tomto programu však už finanční prostředky nejsou. S nedostatkem finanční prostředků se potýká i společnost Women for Women, o. p. s., která vyhlásila program Obědy pro děti.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

„Podmínkou poskytnutí zvýhodněného stravného na školní obědy z projektu připraveného městem Plzní je vyplnění žádosti, ve které jsou uvedeny všechny informace o projektu i jeho podmínky. Tuto žádost pak zákonný zástupce dítěte předá škole a také uhradí třetinu ceny stravného. Škole je také nutné doložit rozhodnutí Úřadu práce České republiky o přiznání dávky pomoci v hmotné nouzi. Další dvě třetiny stravného pak uhradí ze svého rozpočtu Odbor školství, mládeže a tělovýchovy,“ uvedla vedoucí tohoto magistrátního odboru Dagmar Škrlantová.

Odbor školství, mládeže a tělovýchovy už jednotlivé školy nebo školní jídelny oslovil, aby zjistil počet dětí, kterým by mohl být příspěvek na stravné v období září až prosinec 2021 poskytnut, a byl tak připraven celkový požadavek jednotlivých škol.

Odbor školství mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně počítá, že do konce tohoto kalendářního roku by jeho příspěvek na obědy pro děti z rodin, které se ocitly v hmotné nouzi, pokryl všechny žádosti doručené ze škol.

Text: Hana Josefová


Zveřejněno: 13. 10. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Pilsner Urquell se otevře v novém okně
7.10. - 8.10.2022
Pilsner Fest

Pomoc Ukrajině
Допомога Україні


Informace pro občany Ukrajiny
Veřejná sbírka Pomáhající Plzeň