ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPlzeň pozvala děti z Dětského domova Domino do zoo

Plzeň pozvala děti z Dětského domova Domino do zoo

Fotografie: A. Jarošová

Fotografie: A. Jarošová

Na prázdninový den středu 21. července se nedočkavě těšily děti z Dětského domova Domino v Plzni. Krajská metropole jim totiž se Zoologickou a botanickou zahradou města Plzně připravila den ve zdejší zoo. Do zoologické zahrady děti doprovodila radní pro oblast školství Lucie Kantorová.

„Do domova Domino ve Skvrňanech jsem se vydala poprvé letos, abych dětem za město přivezla dárky ke Dni dětí. S vedením dětského domova jsem chtěla navázat spolupráci a za Plzeň být nápomocná v řešení nesnází, se kterými se musí vyrovnávat při svém provozu. Chtěli jsme pro děti připravit hezký prázdninový výlet, volba proto padla na naší krásnou zoo. Díky spolupráci s náměstkem primátora Romanem Zarzyckým, do jehož gesce patří zoologická zahrada, jsme zajistili vstup do zoo a následnou prohlídku s průvodcem pro děti a jejich tety a strejdy z Domina. Velmi děkuji zoo, díky jejíž vstřícnosti si děti užily krásný den, kdy nám přálo i počasí,“ uvedla radní pro oblast školství Lucie Kantorová.

Fotografie: A. Jarošová

Průvodcem, který zároveň odpovídal trpělivě na desítky otázek zvídavých dětí, se stal Martin Vobruba, mluvčí plzeňské zoo. Ten dětem zároveň přinesl knihu o zoo s mnoha úkoly. Na všechny otázky, některé i záludnější, jim poskytl vyčerpávající odpovědi. Společně se zúčastnili také krmení šimpanzů včetně malé Caily, tučňáků a žiraf, kdy samy děti krmily žirafí samce Jirku a Lexu větvemi.

„Věřím, že dnešní návštěva plzeňské zoo byla začátkem skvělé spolupráce Domina a města Plzně. Osobně se na ni velmi těším,“ řekla na konci návštěvy zoo Lucie Kantorová.

Fotografie: A. Jarošová

Dětský domov Domino Plzeň byl otevřen 26. srpna 1986. Děti v domově žijí v šesti rodinných skupinách a sedmou skupinu tvoří děti, které žijí samostatně v bytech. Kapacita je maximálně 56 dětí, zpravidla ve věku od 3 let. Pobývat v domově mohou do 18 let, v případě studia do 26 let. Děti pomáhají tetám a strejdům s vedením domácnosti, jak je tomu v běžných rodinách a řeší stejné problémy tak, jako jejich vrstevníci (pomoc s úklidem, nákupy, vaření, praní prádla, řeší vztahy s vrstevníky, školní problémy, první lásky atd.). Tři rodinné skupiny jsou umístěné v centrální budově ve Skvrňanech, další ve třech upravených bytech na území města (Manětínská, Žlutická, Západní).

Text: Adriana Jarošová

Fotogalerie

Zveřejněno: 21. 7. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace Divadelní léto se otevře v novém okně
12.6. - 28.7.2021
Divadelní léto pod plzeňským nebem
Webová prezentace Festival na ulici se otevře v novém okně
20.8. - 28.8.2021
Festival na ulici
Web Hudební ceny Žebřík se otevře v novém okně
3.9. - 3.9.2021
Hudební ceny Žebřík
Web Inovujeme Plzeň se otevře v novém okně
30.9. - 1.10.2021
Inovujeme Plzeň
Web Dronfest se otevře v novém okně
2.10. - 3.10.2021
Dronfest

COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování