ÚvodO městěAktualityAktuality z městaPlzeň letos vybuduje další cyklostezky. Přibydou i nové lávky

Plzeň letos vybuduje další cyklostezky. Přibydou i nové lávky

Úsek veřejné dopravy a cyklodopravy Správy veřejného statku města Plzně a Odbor investic Magistrátu města Plzně chystají na letošní rok výstavbu dalších cyklistických komunikací, další se projektují. Nové úseky vzniknou na místech, která jsou nyní pro cyklisty nebezpečná nebo tam, kde jim umožní lepší a rychlejší spojení. V rámci výstavby nových stezek budou vybudovány i nové lávky.

Představení připravovaných cykloprojektů (zdroj foto: Správa veřejného statku města Plzně)

Představení připravovaných cykloprojektů (zdroj foto: Správa veřejného statku města Plzně)

„Cyklistů hlavně od kovidové pandemie stále přibývá a my musíme na situaci reagovat. Snažíme se tak budovat cyklistickou infrastrukturu hlavně na páteřních tazích, na místech, která jsou nebezpečná nebo nepřehledná a samozřejmě napojovat nové úseky na ty již hotové,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Mapa jednoho z připravovaných cykloprojektů - cyklostezka z Malesic na hranice města směrem k Městu Touškov

Mapa jednoho z připravovaných cykloprojektů - cyklostezka z Malesic na hranice města směrem k Městu Touškov

„Původní rozpočet našeho Úseku veřejné dopravy a cyklodopravy Správy veřejného statku města Plzně (SVSmP) byl ze 48 milionů korun navýšen, takže na cyklistická opatření, tedy projektování a výstavbu, půjde letos přibližně 61 milionů korun. Někde práce postupují rychle, jinde bychom si to představovali rychleji. Například úsek u Vejprnického potoka jsme chtěli budovat již loni, ale kvůli problémům se stavebním povolením se bude budovat až letos. Zpevnění Luční ulice pro změnu čekalo na stavbu vysokotlakého plynu, která musela proběhnout před opravou povrchu cesty,“ uvedl vedoucí Úseku veřejné dopravy a cyklodopravy Správy veřejného statku města Plzně Jan Hakl a dodal: „Při akci rozšiřování greenway Radbuza na Slovanech jsme z časových důvodů stavbu rozdělili na dvě etapy, aby mohli její větší část cyklisté využívat dříve. Letos dostavíme zbývající část stezky pro pěší.“

„Každý zásah do dopravního koridoru, který jeho uživatele omezí, je nepříjemný. U všech staveb včetně těch, které naruší provoz na cyklostezkách ale hledáme vhodné objízdné trasy a cyklisty předem informujeme jak prostřednictvím médií, tak i přímo na trase,“ doplnila plzeňská cyklokoordinátorka Radka Žáková.

Celé znění tiskové zprávy vč. dalších cykloprojektů najdete ZDE (pdf, 1,75 MB).

Editace textu: Eva Barborková


Zveřejněno: 22. 3. 2023, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Industry Open se otevře v novém okně
20.5. - 19.8.2023
Industry Open
Web se otevře v novém okně
9.6. - 11.6.2023
Historický víkend

Doprava v Plzni


Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni