ÚvodO městěAktualityAktuality z městaP-centrum otevře nové kurzy pro školní metodiky prevence

P-centrum otevře nové kurzy pro školní metodiky prevence

P-centrum během roku 2019 spustí Specializační kurz prevence rizikového chování pro školní metodiky prevence. Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím formuláře, který společně s podrobnějšími informacemi naleznou na webu www.kotva.cppt.cz. P-centrum je součástí Centra protidrogové prevence, jehož zakladatelem je město Plzeň.

„Chystáme již osmý běh Specializačního kurzu prevence rizikového chování. Jedná se o dvouletý kurz pro školní metodiky prevence nebo pedagogy, kteří se na tuto pozici připravují. Zájemci o studium se mohou hlásit průběžně. Po naplnění minimální kapacity stanovíme termín zahájení kurzu,“ uvedla Jana Kadlecová z P-centra.

Ilustrační foto (zdroj: Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení MMP)

Ilustrační foto (zdroj: Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení MMP)

Středisko primární prevence P-centrum Centra protidrogové prevence v Plzni poskytuje své služby od roku 1999. O deset let později vznikl projekt KOTVA – Systém dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v primární prevenci rizikového chování. Od té doby je P-centrum akreditovanou institucí.

V loňském roce došlo k několika změnám v Centru protidrogové prevence. Došlo k rozšíření Programu pro osoby v konfliktu se zákonem, své služby rozšířila také Ambulance pro nelátkové závislosti, která je od července 2018 registrovanou sociální službou. Ambulance nově svým klientům vedle terapeutických služeb nabízí sociální poradenství.

„Růst těchto služeb byl hlavním důvodem pro stěhování. V březnu 2018 se Program pro osoby v konfliktu se zákonem, Ambulance pro nelátkové závislosti a vedení společnosti přestěhovaly do nových provozoven v Tylově 20. Náš velký dík proto patří Magistrátu města Plzně, který tento vývoj podpořil tím, že umožnil pronájem nových, větších, prostor,“ uvedl Petr Hrouzek, ředitel Centra protidrogové prevence.

Zveřejněno: 8. 2. 2019, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Přejdete na článek Plzeň bude o víkendu patřit Dnům vědy a techniky
20.9. - 21.9.2019
Dny vědy a techniky