ÚvodO městěAktualityAktuality z městaOrkán Sabine zaměstnává hasiče, lidé by měli být opatrní

Orkán Sabine zaměstnává hasiče, lidé by měli být opatrní

Přes 210 výjezdů evidují hasiči v Plzeňském kraji od nedělní půlnoci do pondělních 9:00 hodin v souvislosti s orkánem Sabine, který udeřil na Českou republiku. Všechny události se obešly bez zranění. „Mezi nejvíce zasažené okresy patří Domažlicko, Klatovsko a Plzeň – jih, nejméně událostí pak máme přímo v Plzni – městě. Zajímavostí je, že nemáme od půlnoci ani jednu dopravní nehodu,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

V souvislosti s deštěm byly přímo v Plzni vyplaveny v pondělí ráno dva suterénní byty v jednom ze soukromých domů v Revoluční ulici. Na místě jsou zástupci města z odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení, kteří budou řešit případné náhradní ubytování pro dvě rodiny. Voda v bytech, která byla ve výšce zhruba 50 centimetrů, je již odčerpána. Důvodem byl déšť a nefunkční kanalizace, která se v lokalitě opravuje.

Město Plzeň v souvislosti s příchodem orkánu Sabine upozorňuje, že Český hydrometeorologický ústav zvýšil pro Plzeňský kraj výstrahu na stupeň extrémní. Orkán způsobuje poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a některých budovách. Z důvodu zvýšeného nebezpečí přerušení elektrické energie je lidem doporučeno, aby si včas nabili své mobilní telefony a připravili si náhradní zdroje světla. Z důvodu silných poryvů větru a popadaných stromů by se lidé měli vyvarovat návštěvě lesů a chůze v blízkosti budov, kde se dá předpokládat poškození střešní krytiny či pád nezajištěných předmětů.

Město doporučuje sledovat aktuální vývoj situace na odkazu:
Český hydrometeorologický ústav

Text: Eva Barborková


Zveřejněno: 10. 2. 2020, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace Smetanovské dny se otevře v novém okně
27.2. - 26.3.2020
Smetanovské dny
Web Hudební ceny Žebřík se otevře v novém okně
13.3. - 13.3.2020
Hudební ceny Žebřík
Webová prezentace Blik Blik se otevře v novém okně
27.3. - 28.3.2020
Blik Blik
Web Slavnosti svobody Plzeň se otevře v novém okně
1.5. - 6.5.2020
Slavnosti svobody