ÚvodO městěAktualityAktuality z městaO víkendu si v Plzni užijete zajímavé výstavy, koncerty i podzimní pouť

O víkendu si v Plzni užijete zajímavé výstavy, koncerty i podzimní pouť

Mlýnská strouha v Plzni láká k procházkám i na podzim

Foto: Petr Ježek

Babí léto se s námi rozloučilo a čekají nás podzimní dny, brzké stmívání a dlouhé večery. O víkendu ale bude stát za to vyrazit z tepla domova ven. Čeká vás několik koncertů, zajímavé výstavy či trhy plné dobrot. Připravili jsme pro vás stručného průvodce víkendovými akcemi. Už víte, kam vyrazíte?

  • V DEPO2015 se točí peníze

Vyrazte i s dětmi do DEPO2015, kde probíhá výstava „Jak se točí peníze“. Tato expozice zaměřená na peníze a finanční gramotnost má za sebou už více než desítku repríz po celé Evropě a své si v ní najdou děti už od 7 let, ale i teenageři. Přijďte se podívat, jak funguje centrální banka nebo burza a ukázat dětem, jak zacházet s kapesným. Otevřeno je každý den – v pracovní dny od 11 do 19 hodin a o víkendu od 10 do 18 hodin.

  • Na Roudnou za Kájou Saudkem

Výstava „Kája Saudek – král českého komiksu“ bude ve Visio Art Gallery k vidění až do konce listopadu. Nabízí průřez Saudkovou tvorbou od jeho dětství až po dobu normalizace a  undergroundu. Ve čtvrtek 2. listopadu můžete do galerie na Roudné navíc vyrazit na komentovanou prohlídku výstavy, kde bude přítomna i kreslířova dcera Berenika Saudková.  Ovšem pozor, galerie má otevřeno pouze ve všední dny.

  • Budovy Techmanie slaví sto let

Techmania Science Center sídlí v bývalých továrních halách Škodových závodů. Od jejich postavení letos uplyne 100 let. Při této slavnostní příležitosti  budete mít v sobotu 4. listopadu šanci si je prohlédnout tak, jak se běžnému návštěvníkovi nepoštěstí. Do míst spojených s historií i moderními technologiemi vás vezme architekt Jan Soukup, který se sám podílel na rekonstrukci továrních hal do podoby dnešního science centra. Prohlídka je zdarma, její kapacita je však omezena, doporučujeme proto si své místo v Techmanii rezervovat.

  • S dětmi do kina

V sobotu 4. listopadu začíná jubilejní 10. ročník filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST. Bude trvat celý týden a kromě Plzně můžete s dětmi vyrazit do kin v Dobřanech, Domažlicích, Horšovském Týně nebo Přešticích. V sobotu jsou v plzeňském kině Cinestar na programu filmy Rodinný chaos a Hořkých sedmnáct, v neděli pak v DEPO2015 vypukne narozeninová party JUNIORFESTU a připraven bude i workshop filmových triků. Více informací o filmovém programu i doprovodných akcích najdete na webu festivalu.

  • Sobota? Trhy na náměstí Republiky

V sobotu se na náměstí Republiky vrátí farmářské trhy a zároveň zde začnou trhy martinské. Katedrála sv. Bartoloměje bude tedy doslova v obležení trhovců a jejich stánků všeho druhu. Na farmářských trzích si v sobotu od 8 do 12 hodin doplňte zeleninu a bylinky, nakupte čerstvé pečivo i maso od osvědčených prodejců. Na Martinských trzích si pak můžete celý týden až do 11. listopadu vychutnávat svatomartinské víno a užívat doprovodný program.

  • Roudenská pouť

Chcete-li strávit nedělní den na vzduchu a užít si tu pravou podzimní atmosféru, vypravte se na Roudnou. Koná se zde Roudenská pouť Všech svatých. Příjemnou procházkou je to z centra Plzně necelých dvacet minut. Pouť zahájí dopolední mše v kostele Všech svatých. Po ní přijde na řadu zábava pro malé i velké na statku Černá ovce. Zkuste si vyřezat dýni nebo vyrobit lampiony, které pak se strašidelným průvodem rozsvítíte u roudenského hřbitova. Večer zahraje skupina Tabasker.

  • Do Velkého divadla na mezinárodní baletní gala

V neděli v podvečer si na své přijdou všichni obdivovatelé elegantního umění baletu. Ve Velkém divadle se koná desátý ročník mezinárodní přehlídky baletních škol. Své umění zde předvedou jejich nejlepší žáci. Jako hlavní hvězdy vystoupí sólisté Národního divadla. Vstupenky kupujte online přes Plzeňskou vstupenku nebo v předprodeji přímo na pokladně Velkého divadla.

  • Kam na koncert?

Podzim je tradičně období klubových turné nejen českých kapel a interpretů. V pátek to v Šeříkovce rozbalí Pekař a Kuba Děkan, kteří tak navazují na úspěšné jarní turné Pekařův Děkan – Děkanův Pekař. V Buena Vista Clubu se ve stejnou dobu představí Voxel se svým netradičním „PopFolklorTour“ s Cimbálovkou. Folklorní afterparty po koncertě je zaručena. V sobotu pak v Pekle vystoupí kapela Wohnout taktéž v trochu nezvyklé aranži, zahrají totiž akusticky, tedy „unplugged“.

  • Páteční škola čepování v Plzeňském Prazdroji

Pokud byste si páteční odpoledne chtěli zpestřit a něco nového se přiučit, přihlaste se na školu čepování v Plzeňském Prazdroji. Že vám pojmy hladinka, čochtan, šnyt a mlíko nic neříkají? Během tří hodin pod vedením profesionálů je nejen rozeznáte, naučíte se je i načepovat. Váš pivní zážitek umocní prohlídka pivovaru a s sebou domů si odnesete vlastní půllitr jako dárek. Na školu čepování se nezapomeňte přihlásit předem v Návštěvnickém centru Plzeňského Prazdroje nebo na webu.

Text: Alena Fialová, Plzeň - Turismus


Zveřejněno: 3. 11. 2017, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Anketa Žebřík se otevře v novém okně
1.1. - 29.2.2020
Anketa Žebřík
Přejdete na článek Reprezentační ples Plzně připomene talentované Plzeňany
24.1. - 24.1.2020
Reprezentační ples města Plzně
Webová prezentace Smetanovské dny se otevře v novém okně
27.2. - 26.3.2020
Smetanovské dny